خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
درگاه بیت کوین
برج خنک کننده
دانلود آهنگ های قدیمی
جعبه جیر لوح
بازی های آنلاین
دانلود اهنگ
گاوصندوق
درب خزانه
رزرو آنلاین هتل خارجی
خرید سکه ساکر استارز
دانلود رمان جدید
رزرو آنلاین هتل خارجی
متن اهنگ جدید
انشا ، تحقیق ، مقاله
ترازو محک
محلول دکتر نوروزیان
عینک افتابی اصل
بتن سخت
لوله استیل
بزرگترین وبلاگ تغذیه و سلامت

بزرگترین وبلاگ تغذیه و سلامت

بزرگترین وبلاگ تغذیه و سلامت

سواحل زیبای مرجانی مالدیو


سواحل زیبای مرجانی مالدیو

جزیره ی مالدیو:
سواحل زیبای مرجانی با آب زلال و درختان سرسبز، از مالدیو بهشتی ساخته که سفر به آن آرزوی هر توریستی*ست. علاوه بر آن، به خاطر سهوت سفر و عدم نیاز به ویزا برای اتباع ایرانی، این مجموعه جزایر در میان مسافران ایرانی هم طرفداران زیادی دارد

مالــــدیو در یک نگاه:
نام کشور: مالدیو
پایتخت: ماله
تعداد جزایر: 1190
تعداد جزایر مسکونی: 200
تعداد استراحتگاه ها: 91
برق: 230V 50 Hz
فاصله هوایی از ایران: 7 ساعت
زبان رسمی: زبان دیوهی
واحد پول: روفیا
دین: مسلمان سنی
آب و هوا: قاره*ای
زمان محلی: 30 :01 ساعت عقب تر از ایران
درباره مالدیو:
مالدیو کشوری است جزیره*ای در اقیانوس هند که پایتخت آن ماله است،مجمع الجزایر مالدیو را 1200 جزیره بر روی اقیانوس هند تشکیل می دهند که به شکل یک پرنده در حال پرواز دیده می شوند ولی تنها ۲۰۲ جزیره از آنها مسکونی هستند که ارتفاع سطح هیچ کدام از 5/3 متر تجاوز نمی کند. اقلیم آن گرم ومرطوب است وفاقد منابع زیر زمینی است و ماهیگیری و توریسم عمده ترین فعالیت اقتصادی آن است. دمای هوا در کل سال 31- 30 – 29(سانتیگراد) می باشد و فقط فصل بارندگی دارد.

در کل می توان گفت که مالدیو سرزمین جزیره*هاست؛ جزیره*هایی کوچک که با فاصله*های کمی از هم این کشور را می*سازند. برخی از جزایر مالدیو ویژه گردشگری اختصاص یافته اند. در ۸۸ جزیره این کشور هتل هایی برای اقامت گردشگران ساخته شده که بیشتر کارمندان آن از مهاجران کشورهای همسایه هستند شاید بتوان این کشور را آرام*ترین جای کره*ی زمین نامید. با وجود شور و هیجانی که در ساحل بعضی از این جزیره*ها برپاست، باز هم آرامش آبی اقیانوس بر تمام این*ها چیره می*شود بین جزایر را معمولا" با قایق های پرسرعت می پیمایند که خود نیز یکی از جاذبه های مالدیو می باشد. در این مسیر می توانید شنای ماهی های پرنده و دلفین ها را ازنزدیک ببینید. .

از نکات جالب این کشور تفکیک جزایر به سه بخش اقامتی، اداری و گردشگری است تا صنعت گردشگری و سیستم کاری در این کشور با روال زندگی دینی و خانوادگی ساکنان آن تداخلی نداشته باشد و شاید به همین جهت نیز مردم مالدیو ازجمله آرام ترین مردمان کره زمین محسوب می شوند

هنر :
معابد سنگی ، حصیربافی ، مجسمه های چوبی بی نظیر ، خطاطی و ساخت قایق از چوب نارگیل نشان دهنده زمینه های فرهنگی غنی این کشور و نوع تفکر هنری مردم آن می باشد.

ورزش:
فوتبال ، کریکت ، بای بالا (بازی محلی ) و والیبال ساحلی عمده ورزشهای محبوب در مالدیو می باشند.

تاریخ :
اگر به دنبال دیدنیهای مالدیو میگردین پارک سلطان – موزه ملی – مسجد جمعه ی بزرگ – قصر رنگارنگ مولیاژ و بازار محلی در پایتخت قابل دیدن است . .
اقتصاد مالدیو:
اقتصاد مالدیو بر پایه کشاورزی، ماهیگیری و بیشتر از همه به گردشگری استوار است که برخی از جزایر مالدیو تنها برای گردشگری اختصاص یافته اند. در این جزایر هتل هایی برای اقامت گردشگران ساخته شده که معمولا" هر هتل بر روی جزیره ای قرار گرفته و به نوبه خود یک شهر کوچک محسوب میگردد بطوریکه تمام امکانات رفاهی در آن یافت میگردد. در مالدیو، نارگیل، ذرت، ارزن، سیب*زمینی شیرین و میوه*جات به عمل می*آید. در این کشور صنعت کشتی*سازی رونق دارد و مردم آن به صنایع*دستی علاقه*مندند. از مالدیو، ماهی، گوشت، صنایع*دستی و نارگیل صادر می*شود

آب و هوای مالدیو و بهترین فصل سفر:
اب و هوای مالدیو گرمسیری است و در طول سال یا گرم و خشک است یا گرم و مرطوب بهار، تابستان و حتی اوایل پاییز، گرم است و خشک؛ اما زمستان*ها با وجود گرما، رطوبت هوا بالاست، باران*های زیادی می*بارد و باد و طوفان هم در جریان است. از آن*جا که ناآرامی دریا، حرکت قایق*ها و کشتی*ها بین جزیره*ها را محدود می*کند، توریست*ها خیلی علاقه*ای به سفر در این فصل ندارند. اما بهترین زمان برای سفر به جزیره*های مالدیو، هوای آفتابی تابستان* و یا شور و هیجان قبل از کریسمس در پاییز است که آنجا را به محیطی مناسب برای استراحت و آرامش اعصاب و روان مبدل ساخته است

راه رسیدن به مالدیو و ترانسفرها:
ورود و خروج به مالدیو از طریق زمینی عملا غیرممکن است زیرا این کشور مرز زمینی با هیچ کشوری ندارد و تنها از طریق دریا و هوا می توان به خاک مالدیو پا نهاد.هواپیما معمول*ترین راه رسیدن به مالدیو است. مسافران در فرودگاه بین*المللی ماله که در جزیره*ی هول*هوله و نزدیکی ماله، پایتخت مالدیو، قرار گرفته از هواپیما پیاده شده و از آن*جا با اتوبوس*های فرودگاه به اسکله*ی مسافربری هدایت می*شوند. زمان حرکت از این اسکله به طرف جزیره*های دیگر با توجه به مقصد شما متفاوت است. مسیر جزیره*ی فرودگاه تا هر کدام از جزیره*ها را با قایق یا هواپیماهای دریایی طی می*کنند.
هواپیماهای دریایی را تاکسی هوایی نیز می*نامد، اما تعدادشان به اندازه*ی قایق*ها نیست و ممکن است برای این*که سوار آن*ها شوید مجبور باشید خیلی منتظر بمانید. اگر دوست داشته باشید با قایق*های اختصاصی به جزیره*ی مقصدتان بروید، بهتر است از قبل با هتل هماهنگ کنید. هزینه*ی اجاره*ی قایق اختصاصی نسبتاً گران است و هیچ بعید نیست در روزهای پرطرفدار توریست*ها، از بلیت هواپیما بیشتر خرج بردارد. بهتر است نسبت به زمان و مدت پرواز خود آگاهی داشته باشید، چون اگر بعد از تاریک*شدن هوا به هول*هوله برسید، هیچ قایقی شما را به جزایر دیگر نمی*برد و مجبورید شب را در هتل هول*هوله اقامت کنید مالدیو دارای چند بندر و دو فرودگاه اصلی است که این دو فرودگاه در دو شهر اصلی این کشور قرار گرفته اند، ازجمله موارد جالب درباره این بنادر و فرودگاه ها بررسی مسافران با اشعه ایکس است که به علت ممنوعیت خروج اجسام خاص از این کشور انجام می شود..
تقسیم بندی جزایر مالدیو:
جزایر نیمه*ی شمالی مالدیو پرطرفدارتر از نیمه*ی جنوبی هستند، جمعیت بیشتری دارند و امکانات خوبی برای توریست*ها فراهم کرده*اند. یکی از مشهورترین جزایر شمالی، جزیره*ی گافاروفالو است. گافاروفالو نزدیک پایتخت است و یکی از بهترین جاهای اقیانوس هند برای غواصی محسوب می*شود. تورهای غواصی که در این جزیره برگزار می*شوند، تجهیزات و راهنماهای خوبی در اختیار مسافران می*گذارند. در کنار غواصی، کارهای دیگری نیز در سواحل گافاروفالو انجام می*شود، مثل عکاسی زیر آب که یک عکاس همراه شما به زیر آب می*آید و وقتی مشغول لذت*بردن از دنیای زیر اقیانوس هستید، تصویرتان را ثبت می*کند؛ به هر حال یک عکس یادگاری کنار ماهی*های کوچک رنگارنگ یا مرجان*ها، چیزی نیست که توی آلبوم همه پیدا شود.

آری، تودو و رادهو از دیگر جزایر نیمه*ی شمالی هستند. در آری معمولاً توریست از جاهای دیگر بیشتر پیدا می*شود، چون هتل*های خوبی دارد و یک بازار محلی در این جزیره برقرار است که صنایع دستی زیبایی می*فروشد: صندل*های حصیری یا انگشتری با صدف آبی که قیمت*های مناسبی هم دارند. در تودو معبدی باستانی و بودایی وجود دارد که متعلق به قبل از مهاجرت دریانوردان عرب به مالدیو و مسلمان شدن مردم این ناحیه بوده و مجسمه*ی بودا و سکه*ی طلایی که در این معبد وجود دارد سال*ها قبل از میلاد ساخته شده. در شمال مالدیو، شاید بد نباشد سری هم به جزیره*ی باریک و بلند ها*الیف بزنید. در این جزیره ماهی*گیری شغل اصلی مردم است و بهترین رستوران*های غذای دریایی مالدیو هم پیدا می*شود. رستوران*ها ممکن است خیلی شیک و چند ستاره نباشند یا حتی کل رستوران دکه*ای کوچک در نزدیکی دریا باشد که همان*جا میگوهای تازه را در روغن سرخ می*کند و همراه با کنجد و سس*های مخصوص مالدیوی می*فروشد، ولی اگر به دنبال مزه*ی غذا هستید، شک نکنید که یکی از بهترین میگوهای دنیا را خورده*اید.
بیشتر توریست*ها در مالدیو از تنوع غذاهای دریایی گیج می*شوند؛ صدها مدل ماهی، میگو، صدف و خرچنگ که با صدها روش مختلف پخته می*شوند. ماهی*های کبابی البته طرفدارهای بیشتری دارد. ماهی*های کبابی را همراه با نان تنوری سرو می*کنند که قبل از گذاشتن داخل تنور به آن سیر چرخ*شده مالیده*اند.

اگر شلوغی جزایر شمالی را دوست ندارید و ترجیح می*دهید در ساحلی خلوت دراز بکشید و نوشیدنی نارگیل تازه بخورید، جزایر جنوبی شما را خوشحال خواهد کرد. واوو یکی از این جزیره*هاست که کم*جمعیت*ترین جزیره*ی مالدیو شناخته می*شود. اسکله*ی منظمی دارد و یکی از گران*ترین اقامت*گاه*های مالدیو هم در آن است. جزیره*ی ادو نیز در نیمه*ی جنوبی مالدیو، از نظر اقتصادی بعد از ماله شهرت خوبی در منطقه دارد و به همین خاطر هتل*ها و رستوران*های گران*قیمت و لوکسی در آن هست که با چشم*اندازی زیبا کنار دریا ساخته شده*اند.
غذا در مالدیو:
در بیشتر هتل*های مالدیو، رستوران هم پیدا می*شود. در این رستوران*ها معمولاً غذاهای اروپایی و آسیایی پرطرفدار سرو می**شود و اغلب، صبحانه هم دارند. بعضی رستوران*ها بوفه*ی شام را هم با هزینه*ی اتاق حساب می*کنند، اما بابت آب و این*جور چیزهااضافه، جداگانه پول می*گیرند در ماله، دو نوع رستوران هست: یکی رستوران*های کوچکی که مورد علاقه*ی توریست*ها هستند که معمولاً ورستوران های محلی که اغلب غذاهای خوشمزه و گران سرو میکنند . غذاها را با قیمت*های ارزان سرو مکنند
محوریت غذا در مالدیو روی ماهی (بخصوص ماهی تن) می باشد و متاثر از ذائقه غذایی سریلانکا و هند جنوبی قرار دارد . خوراکها عمدتا گرم ، تند و با ادویجات مختلف بخصوص نارگیل بوده و نوع سنتی آن شامل برنج ، ماهی پاک کرده ، لیمو ترش ، چیلی و پیاز است. .
در مالدیو چه بخوریم؟
یکی از لذتبخش ترین تجربه های سفر به مالدیو استفاده از غذاهای متنوع این منطقه است، به نحوی که بسیاری از جمعیت گردشگر در این کشور سراغ غذاهای بومی می روند و همین موضوع نیز موجب ایجاد رستوران های متعدد در سطح جزایر شده است. از مشهورترین غذاهای مالدیوی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- ماس هونی: مشهورترین صبحانه مالدیو غذای ماس هونی است که مواد اصلی آن را ماهی دودی، پیاز و نارگیل تشکیل می دهد. این مواد به کمک ادویه های خاصی پخته شده و به عنوان یکی از محبوب ترین غذاها در میان گردشگران شناخته می شود.

- فیهونوماس: این غذا از ماهی های دریایی کباب شده تشکیل می شود که البته پیش از کباب شدن در سس ویژه ای که ماده اصلی آن فلفل قرمز است، خوابانده می شود.

- بامبوکی لو هیتی: این مورد بیشتر به یک میان وعده شباهت دارد زیرا در حقیقت می توان آن را یک نوع نان به حساب آورد، این نان ویژه با ادویه کاری و میوه های تازه فرآوری شده و در ماهیتابه های مخصوصی سرخ می شود. محبوبیت این غذا به حدی است که تقریبا در تمامی رستوران های مالدیو می توان به آن دسترسی داشت.

- باجیا: یک نوع شیرینی محلی مالدیو است که با ماهی پخته و نارگیل تهیه می شود و بین بومیان و گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار است.

- گولا: دیگر شیرینی مشهور این کشور گولا نام دارد که در واقع بیشتر به کوفته های ماهی شباهت دارد.

- کیمیا: این غذا به صورت رولت های ماهی سرو می شود که البته این رولت ها باید تا حد امکان سرخ شده و برشته باشند.

- کولی بورکیبا: این مورد شاید برای ما ایرانیان بسیار عجیب باشد ولی در کشور مالدیو به عنوان یکی از مشهورترین غذا ها شناخته می شود، کولی بورکیبا یک نوع کیک است که ماده اصلی آن را ماهی و ادویه تند تشکیل می دهد.

- ماسروشی: ماس هونی در نان های ویژه ای به نام روشی پیچیده شده و در فر قرار می گیرند تا این غذای محبوب تهیه گردد.
گردشگری در مالدیو:
سواحل و ورزشهای مختلف آبی – کشف جزایر ناشناخته با قایقها ی آبی یا تاکسی هوایی ها – آشنایی با دنیای زیر آب از طریق غواصی و زیر دریایی- تفریحات آبی مهیج و ماجراجویانه - ماهیگیری در شب و روز – ریلکس کردن در آبهای گرم درمانی و ماساژ های حرفه ای –قدم زدن در جزیره ای آرام و مدرن و رفتن به جزیره رقص و.... تمامی اینها در جزیره مرجانی و زیبای مالدیو برای یک استراحت بی دغدغه و آرامش بخش مهیاست

خرید در مالدیو:
می توانید صنایع چوبی و لیف های بافته شده از پوست نارگیل و شیرینی محلی با نام باندی که با نارگیل پخته می شود و ماهی دودی و ساعت های زیبا را از فروشگاههای واقع در هتل ها و یا در ماله (پایتخت مالدیو) خرید نمایید. خرید در مالدیو یک تجربه ی شگفت انگیز است. بیشتر فروشگاه های این شهر به فروش خوارو بار و اجناس اولیه ی مورد نیاز گردشگران می پردازند اما در همین مغازه ها می توان صنایع دستی و کالاهای دست ساز و زیبای زیادی را خریداری کرد.

The local market
این فروشگاه در ساحل شمالی ماله پشت بازار ماهی فروشان واقع شده است. در این مرکز خرید , فروشندگان در هر بخش به فروش اجناس ویژه ی خود می پردازند. به عنوان مثال در این مرکز خرید وسائلی که با مرجان های دریایی ساخته شده و در بخش های دیگر انواع سبزی، میوه ها، نارگیل فروخته می شود.

The Chaandanee Magu
بزرگترین مرکز تجاری ماله است. معروف بودن این مرکز به این خاطر است که تمامی مراجعه کنندگان به آن می توانند کالای مورد نیاز خود را پیدا کنند و با دستانی پر از این مرکز فروش خارج شوند. بسیاری از گردشگران برای خرید سوغاتی به این مرکز مراجعه می کنند. بیشتر کالاهای فروشی در این مرکز از کشور سنگاپور وارد شده است و به همین دلیل به آن جا بازار سنگاپور نیز می گویند. یکی از اجناس محبوب این مجموعه تجاری صنایع دستی چوبی است که با ظرافت خاصی ساخته شده است و به مینیاتور چوبی معروف است.

بازار بزرگ ماهی
به گفته ی ساکنان محلی مالدیو این بزرگترین بازار فروش ماهی درجهان است. تازه ترین ماهی ها با تنوع گونه ی باور نکردنی در این مجموعه
عرضه می شود. گردشگران از اولین ساعات صبح تا پایان شب برای خرید بهترین ماهی ها به این مکان مراجعه می نمایند.

توصیه ها :
- حتما دستبند و پماد محافظ برای حفاظت در مقابل پشه ها ببرید .
- برای دیدن مالدیو غیر از زمانی که در هتل هستین 2روز زمان کاملا کافیست
- کلیه تجهیزات دریایی را از هتل با قیمت مناسب میتوان اجاره کرد .

تذکر مهم:
خروج اجناسی که با لاکِ لاک پشت، مروارید و صدف درست شده است از کشور مالدیو ممنوع می باشد. لذا گردشگران بایسیتی توجه داشته باشند که از خرید این گونه کالاها خودداری نمایند تا از بروز هر گونه مشکلی جلوگیری نمایند. وارد کردن الکل – گوشت خوک به مالدیو و خارج کردن شن ساحل صدف و گوش ماهی از آن ممنوع می باشد


like
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:13 توسط jalal |

وحشتناک ترین جاذبه های دیدنی دنیا


وحشتناک ترین جاذبه های دیدنی دنیا

وحشتناک ترین جاذبه های دیدنی دنیا
شاید تعجب آور باشد اما یکی از راه های تست کردن میزان اعصاب، دیدن صحنه های وحشتناک و ترس آور است، بدین ترتیب که هر چه تحمل ما در برابر دیدن این صحنه ها بیشتر باشد، اعصاب بهتری هم داریم.
بعضی از مکان های به ظاهر دیدنی در جهان وجود دارند که می توانند بهترین گزینه برای تست اعصاب باشند. از خانه های ارواح گرفته تا اتوبوس وحشت، همگی ترسناک و هراس انگیز اند.
در این گزارش تعدادی از این اماکن را به شما معرفی می کنیم و شما هم می توانید با دیدن این عکس ها میزان اعصابتان را چک کنید!

1. شکار گرگ
اگر دوست دارید تعقیب و گریزی هیجان انگیز با موجودات افسانه ای در جنگل های تاریک را تجربه کنید، پول هایتان را جمع کنید و تا به نزدیکی های بیرمنگام انگلستان بروید و در جایی به نام شکار گرگ به آرزویتان برسید.
2. مرکز خرید سرپوشیده زومبی
این مرکز خرید هم که در ردینگ انگلستان واقع شده ارزش یک بار دیدن را دارد، البته اگر از تاریکی نمی ترسید، چون خبری از برق در این مرکز خرید به ظاهر متروک نیست و در اینجا مجبورید با همراهانتان ار وسط یک میدان بازی ماموت به مغازه ها و فروشگاه ها برسید.
3. سیاه چال لندن

این مکان به معنای واقعی سیاه چاله است و اگرچه کمی سنتی تر نسبت به جاهای دیگر به نظر می رسد، اما اصلا دلیلی برای نترسیدن ندارد. خیلی ها اصلا از جلوی درش هم رد نمی شود. خیلی های دیگر هم از تمام 90 دقیقه زمانشان برای حضور در این سیاه چال استفاده نمی کنند.

4. تور اتوبوس ارواح
از آن اتوبوس هایی است که فقط ماجراجوها در آن احساس راحتی می کنند، چه صندلی برای نشستن باشد و چه نباشد! دیدن مناظر مخوف از اعدام و ارواح و مناظری از این دست در انگلستان دل شیر می خواهد.
5. متل بیتس

موسیقی و تکنولوژی های جدید به مخوف تر و وحشتاک تر شدن این متل کمک کرده اند. نوع نورپردازی و وسایلی که در این متل در فیلادلفیای آمریکا استفاده شده هم دلیل دیگری برای ترسناک شدن آن است.

6. اسب سوار بی سر
شش خانه رها شده و خالی از سکنه باعث می شود پا که به آنجا می گذاری حس متروک و ترسناک بودن فضا به شما دست دهد. شعبده بازی های ترسناک هم در این منطقه متروک در نیویورک دیده می شود.
7. طبقه سیزدهم خانه خالی از سکنه


like
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:13 توسط jalal |

ماچو پیچو، شهر گمشدهٔ اینکاها


ماچو پیچو، شهر گمشدهٔ اینکاها

ماچو پیچو (به اسپانیایی Machu Picchu) به معنی قلهٔ قدیمی، یک محوطه باستانی به جا مانده از آثار دورهٔ اینکاها می*باشد که در ارتفاع ۲٬۴۳۰ متری از سطح دریا در دامنهٔ کوه در بالای درهٔ اوروباما در کشور پرو و در ۷۰ کیلومتری شمال کوسکو قرار گرفته*است. اغلب اوقات از آن به*عنوان «شهر گمشدهٔ اینکاها» یاد می*شود. ماچو پیچو احتمالأ شناخته شده*ترین نماد امپراتوری اینکاها می*باشد.

این شهر در حدود سال ۱۴۵۰ میلادی ساخته*شده و صدها سال پیش در زمان فتح اینکاها توسط اسپانیایی*ها متروک شده*است. برای قرن*ها فراموش شده*بود و به جز عده*ای از مردم محلی کسی از آن نامی به خاطر نداشته است. این اثر در سال ۱۹۱۱ میلادی توسط هیرام بینگهام، تاریخ*شناس آمریکایی به جهانیان معرفی*شد. پس از آن، ماچو پیچو به یکی از مناطق جذب توریست تبدیل شد و در سال ۱۹۸۱ میلادی در فهرست آثار کشور پرو و در سال ۱۹۸۳ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. این اثر هم اکنون به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید شناخته می*شود.

ماچو پیچو با دیوارهای سنگی جلا داده*شده مطابق با معماری کلاسیک اینکاها ساخته شده*است. اولین بنای این مجموعه این*تی*هوآتانا (به اسپانیاییIntihuatan )معبد خورشید که اطاقی با ۳ پنجره و در منطقه*ای از ماچو پیچو که باستانشناسان آن را منطقهٔ مقدس می*نامند، می*باشد. در سال ۲۰۰۳ میلادی تعداد توریست*های این شهر باستانی ۴۰۰٬۰۰۰ نفر بوده*است. در سپتامبر ۲۰۰۷ میلادی، پرو و دانشگاه ییل به توافقی مبنی بر استرداد صنایع دستی برداشته*شده از ماچو پیچو در اوایل قرن بیستم میلادی توسط هیرام بینگهام دست یافتند.
ماچو پیچو، شهر گمشدهٔ اینکاها


ماچو پیچو، شهر گمشدهٔ اینکاها


ماچو پیچو، شهر گمشدهٔ اینکاها


ماچو پیچو، شهر گمشدهٔ اینکاها


ماچو پیچو، شهر گمشدهٔ اینکاها


ماچو پیچو، شهر گمشدهٔ اینکاها


ماچو پیچو، شهر گمشدهٔ اینکاها


ماچو پیچو، شهر گمشدهٔ اینکاها


ماچو پیچو، شهر گمشدهٔ اینکاها


ماچو پیچو، شهر گمشدهٔ اینکاها


like
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:13 توسط jalal |

کاخ سلطنتی کیوتو ژاپن + تصاویر


کاخ سلطنتی کیوتو ژاپن + تصاویر

کاخ سلطنتی کیوتو ژاپن + تصاویر
کاخ سلطنتی کیوتو ژاپن (Kyoto Imperial Palace)، مجموع کاخ سلطنتی ژاپن است، هر چند که امپراتور ژاپن در کشور اقامت نمی کرد، بعدها امپراتور در کاخ سلطنتی توکیو از سال 1869 اقامت گزید و سپس در سال 1877 دستور به مرمت و حفاظت از کاخ سلطنتی کیوتو را صادر کرد.


امروز ه این مکان برای بازدید عموم آزاد است و آژانس خانواده سلطنتی میزبان تورهای عمومی ساختمان چند بار در روز می باشند. این قصر در گیون کیوتو ، یک محوطه مستطیل شکل 1.3 کیلومتری شمال به جنوب و 0.7 کیلومتری شرق به غرب است که همچنین شامل باغ های کاخ سلطنتی نیز می باشد، واقع شده است.

کاخ سلطنتی رسما از اواخر قرن دوازدهم در همین مکان واقع شده است. این قصر، مانند بسیاری از قدیمی ترین و مهم ترین ساختمان ها در ژاپن، توسط آتش ویران شد و چند بار در طول دوره از تاریخ خود بازسازی و مرمت شده است، گفته می شود که این قصر تاکنون هشت بار ویران و مجددا بازسازی شده است. در این بنا معماری های گوناگونی از قرن دوازدهم و دوره های پس آن به چشم می خورد.
عکس هایی از کاخ سلطنتی کیوتو ژاپن


کاخ سلطنتی کیوتو ژاپن

کاخ سلطنتی کیوتو ژاپن

کاخ سلطنتی کیوتو ژاپن

کاخ سلطنتی کیوتو ژاپن

کاخ سلطنتی کیوتو ژاپن


کاخ سلطنتی کیوتو ژاپن


کاخ سلطنتی کیوتو ژاپن


کاخ سلطنتی کیوتو ژاپن


کاخ سلطنتی کیوتو ژاپنlike
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:13 توسط jalal |

آشنایی با بازی محلی کلاه پرک


آشنایی با بازی محلی کلاه پرک

لِپَر بازی
چند نفر (در حدود 5 نفر) هر کدام کف کفشی یا کف گیوه ای را در دست می گیرند,و درجایی که ابتدای بازی است و با خطی مشخص شده است می ایستند.چند عدد باطری یا چیزی که گرد باشد را روی خط قرار میدهند و با کف کفش به آن می زنند هرچند متر که باطری حرکت می کرد از نقطه شروع با پا به صورت گام به گام می شمرند, هرکس که بیشتر قوه را حرکت داده بود برنده میشد و هرکس که کمتر قوه را حرکت داده بود میبایست نفر برتر را از آخر نقطه بازی کول کرده تا نقطه شروع بازی بیاورد و دوباره بازی از نو شروع میشد.


کلاه پرک
این بازی شبیه بازی کمربند بازی است فقط به جای حفاظت از کمربند ,شال یا کلاهی برسر میگذاشتند و از آن حفاظت می کردند.


بالا بلندی
در این بازی که شبیه بازی گرگم به هواست کودکان با دویدن به دنبال یکدیگر سعی میکردند یکدیگر را گرفته و بازی را ببرند اگر فردی که به دنبالش می دویدند سریع بر روی بک بلندی خودش را می رساند به او کاری نداشتند و دنبال نفر بعدی گروه می کردند.


like
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:13 توسط jalal |

پرداخت 8 هزار میلیارد یارانه از جیب دیگران


پرداخت 8 هزار میلیارد یارانه از جیب دیگران

پرداخت 8 هزار میلیارد یارانه از جیب دیگران روزنامه آرمان نوشت:
طبق گزارشی که وزارت امور اقتصادی و دارایی از عملکرد اقتصادی این وزارتخانه در دوران فعالیت دولت دهم منتشر کرده، دولت دهم در پرداخت یارانه*های نقدی از منابعی غیر از منابع حاصل از اصلاح حامل*های انرژی استفاده کرده است.

بر این اساس، از ابتدای دی*ماه سال 89 تا اردیبهشت*ماه سال 92 مبلغی بیش از 99 هزار میلیارد تومان به خانوارها پرداخت شده است. از این مبلغ 91 هزار میلیارد تومان از محل اصلاح قیمت*ها و ردیف*های بودجه*ای پیش*بینی شده در مجلس و مابقی از محل تنخواه اخذ شده از بانک مرکزی در ابتدای اجرای قانون و علی*الحساب دریافتی از خزانه در پایان سال 90 تامین شده است.
همچنین معادل مبلغ 23 هزار میلیارد تومان از منابع هدفمندی در قالب ماده 8 قانون (کمک به تولید) عمدتا به صورت سهمیه حمایتی حامل*های انرژی اختصاص یافته است.همچنین طبق این گزارش که تسنیم منتشر کرده در مجموع اجرای قانون هدفمند*سازی یارانه*ها تنها معادل 5هزار میلیارد تومان به پایه پولی کشور اضافه شده که این مقدار نیز در حال حاضر از محل مطالبات سازمان به طور کامل قابل تسویه است.در این گزارش در مورد طرح هدفمندسازی یارانه*ها اشاره شده است: این قانون 4 هدف عمده را در اقتصاد کشور دنبال می*کرد که مدیریت مصرف انرژی، توزیع عادلانه پرداخت یارانه*ها، حذف انحصار دولت در تولید و توزیع انرژی و نهایتا مدیریت سایر آثار و پیامدهای منفی نظام فعلی یارانه*ها از جمله آنها بود.بررسی روند مصرف حامل*های انرژی، آب و گندم طی دوره 15 ماهه پس از اجرای این قانون (پایان سال 90) نشانگر 9/7 میلیارد دلار صرفه*جویی و 5/17 میلیارد دلار صرفه*جویی با احتساب نرخ رشد مصرف دهه 80 بوده است.یکی از مهم*ترین دلایل تحقق این صرفه*جویی، تعیین دقیق و کارشناسی شیب افزایش قیمت حامل*های انرژی در آن دوره بود، به گونه*ای که در تمام مدت زمان اجرای گام اول نیازی به هیچ*گونه تغییری در قیمت حامل*ها حاصل نشد./آرمان


like
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:13 توسط jalal |

انحلال کمیته ویژه 5 نفره ارزی دولت دهم


انحلال کمیته ویژه 5 نفره ارزی دولت دهم

انحلال کمیته ویژه 5 نفره ارزی دولت دهمبا تصمیم دولت تدبیر و امید و در راستای انحلال کارگروه*های ویژه اقتصادی دولت محمود احمدی*نژاد، کمیته ویژه پنج نفره ارزی دولت دهم منحل می*شود.
هیات وزیران دولت تدبیر و امید به ریاست حسن روحانی در جلسه یکشنبه هفته جاری خود با بررسی کارگروه*های ویژه ایجاد شده در دولت*های قبلی و اختیارات تفویض شده از سوی هیات دولت به آنها، برای اتخاذ برخی تصمیمات نسبت به لغو آنها اقدام کرد.

بر اساس این تصمیم هیات وزیران، در نظر دارد با سرعت عمل و فعالیت بیشتر، راساً نسبت به اتخاذ همه تصمیمات به طور متمرکز و سنجیده و هماهنگ اقدام تا از این طریق از اتخاذ تصمیمات بخشی و ناهماهنگ اجتناب کند.

در این راستا، یکی از کارگروه*های ویژه اقتصادی دولت دهم، کمیته ویژه پنج نفره ارزی بود که در زمستان سال 90 و پس از آشفتگی بازار ارز تشکیل شد.

برهمین اساس، کمیته ویژه ارزی نه به ریاست رئیس کل بانک مرکزی، بلکه به ریاست وزیر اقتصاد دولت دهم و عضویت وزرای اطلاعات، صنعت، کشور و رئیس کل بانک مرکزی تشکیل شد تا اين بازار را سر و سامان دهد.

كميته ارزي پنج نفره كه در ابتدا قرار بود موقتي و تنها براي خروج بازار ارز از آشفتگي باشد، در ادامه همچنان فعال باقی ماند؛ کمیته*ای که موازي كاري محض با بانك مركزي داشت و استقلال اين بانك را تحت تاثیر قرار داد و تصمیمات و دستورات كميته پنج نفره، بعدها برای بانك مركزي دردسرساز شد.

دو تصمیم جنجال*ساز کمیته پنج نفره ارزی از سال 90 تاکنون "برداشت از حساب بانکها بابت مابه*التفاوت ارز دریافتی" و "اخذ مابه*التفاوت نرخ ارز از دريافت كنندگان تسهيلات حساب ذخیر ارزی" بود که حالا با انحلال این کمیته، باید منتظر ماند و دید سرانجام این دو مصوبه در دولت یازدهم چه خواهد شد./خبرگزاري مهر


like
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:13 توسط jalal |

گوگل تحریم اندرویدی**های ایران را لغو کرد


گوگل تحریم اندرویدی**های ایران را لغو کرد

گوگل تحریم اندرویدی**های ایران را لغو کردگوگل بعد از مدتها بلوکه کردن دسترسی کاربران ایرانی به فروشگاه اینترنتی آنلاین خود موسوم به گوگل پلی بارگذاری نرم افزارهای رایگان را از آن ممکن کرد؛ این در حالی است که ایرانی*ها بازار*های جایگزین گوگل را در این زمینه ایجاد کرده*اند.
به گزارش فارس به نقل از تک کرانچ، گوگل امروز اعلام کرده که برنامه نویسان سیستم عامل اندروید از این پس می*توانند تنها برنامه های رایگان خود را برای کاربران ایرانی عرضه کنند. گوگل در اقدامی خصمانه و به بهانه تحریم های کاخ سفید تاکنون اجازه دسترسی کاربران ایرانی گوشی*ها و تبلت*های اندروید را به این فروشگاه آنلاین نداده بود.
این شرکت اعلام کرده کماکان اجازه دسترسی به برنامه*های پولی یا برنامه*هایی که استفاده از آنها مستلزم صدور صورت حساب است را به کاربران ایرانی نمی دهد.

برخی کارشناسان معتقدند این اقدام بازار جدیدی را بر روی برنامه نویسان و طراحان برنامه*های همراه می گشاید. در مقابل برخی دیگر از صاحب نظران می گویند ایرانیان از طریق روش های جایگزین و فروشگاه های محلی برنامه*های همراه به برنامه ها و نرم افزارهای مورد نظرشان دسترسی داشته اند و این اقدام تحول چندان مهمی محسوب نمی*شود.

گوگل هنوز به صراحت اعلام نکرده به چه دلیل سیاست خود را در این زمینه تغییر داده است، اما باید توجه داشت که برنامه های همراه از قابلیت های متنوعی برای جمع آوری اطلاعات شخصی و همین طور ردگیری عادات کاربری استفاده کنندگان از گوشی های همراه برخوردارند و از این اطلاعات می توان برای بازاریابی، تبلیغات هدفمند، نقض حریم شخصی، جاسوسی و ... استفاده کرد./فارس


like
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:13 توسط jalal |

خانه مشیرالدوله حراج شد


خانه مشیرالدوله حراج شد

تاریخ انتشار : سه شنبه, 05 شهریور 1392 16:19
خانه مشیرالدوله حراج شدمعرفی خانه مشیر الدوله یا همان خانه پیرنیا برای فروش و قرار گرفتن در فهرست املاک مزایده ای تهران در خیابان بهشتی آغاز شده است به این ترتیب خانه ای که در آن فرمان مشروطیت انشاء شده بود به قیمت پایه 12 میلیارد تومانی فروخته می شود تا جای آن را یک ساختمان اداری و تجاری بگیرد.
به گزارش مهر، پنجم شهریور ماه در ساختمان خیابان بهشتی املاک، ساختمانها و خانه های زیادی برای شرکت در مزایده معرفی شده اند که هر مراجعه کننده ای می تواند در مزایده فروش املاک، قیمت پیشنهادی خود را ارائه کند.

در میان تمامی املاک قرارداده شده در این مزایده، ردیف 85 آگهی های معرفی این املاک آورده شده که "شش دانگ مالکیت دو باب عمارت متصل به هم با وضع موجود و تخلیه به صورت وکالتی واگذار می شود."

در ضمن برای این ملک کاربری اداری مسکونی و تجاری تعیین کرده اند و شرایطی که برای پرداخت وجه این خانه تاریخی در نظر گرفته اند اقساط 27 ماهه برای پرداخت غیرنقدی با 50 درصد تخفیف است و اگر برنده مزایده نقدا پول را پرداخت کند از 60 درصد تخفیف برخوردار می شود.

برگزار کنندگان مزایده فروش خانه مشیرالدوله به تمامی درخواست کنندگان اعلام می کنند که استعلام شهرداری منطقه 12 به نامه شماره 44/79976 به تاریخ 11 خرداد 92 را در اختیار دارند و شهرداری منطقه نیز نامه ای را به امضای علی محمدنژاد (شهردار منطقه 12) در تاریخ 18 تیرماه امسال به ستاد اجرا کننده مزایده، اعلام کرده و به آنان اجازه تغییر کاربری این عمارت به ساختمان تجاری، مسکونی و اداری داده است.

با این حال درخواست کنندگان برای خرید خانه مشیرالدوله باید از شهرداری منطقه 12 بازهم استعلام بگیرند تا بدانند تا چه ارتفاعی حد ساخت و ساز دارند چرا که این عمارت در بافت قدیمی لاله زار قرار دارد.

اما خانه ای که در آگهی فروش به آدرس لاله زار، نرسیده به خیابان منوچهری، نبش کوچه پیرنیا و پلاک های 490، 492، 496، 498 و 500 به شرکت کنندگان در مزایده معرفی شده، دارای چندین اصله درخت کاج کهنسال است که نشان از کهنسالی عمارت دارند.
همچنین بر روی دیوار ایوان ها و در قاب های گچ بری شده آن تصاویری از مشاهیر دوران قاجار بر روی بوم نقش بسته بود که 6 ماه گذشته به سرقت رفته اند ولی هنوز جای خالی آنها روی دیوار است. خانه تاریخی به مزایده گذاشته شده پیرنیا، دارای دو قواره با پلاک ثبتی 540/1 و 367/1 است که قواره اول 989 متری است و این عمارت تنها قسمتی از کل مجموعه خانه بوده است.

همچنین بخشی از مجموعه خانه مشیرالدوله پیرنیا که در انتهای کوچه قرار دارد ،* در یازدهم مرداد سال 1376 با شماره 1899 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده اند حتی یک قسمت دیگری از آن اکنون به مؤسسه مطالعات تاریخ پزشکی، طب اسلامی و طب مکمل اختصاص دارد.

با این حال برای این خانه تاریخی 12 میلیارد و 240 میلیون تومان قیمت پایه در نظر شده است. در نهایت فردا برنده مزایده معرفی و این عمارت تاریخی به مرکز تجاری و اداری تبدیل شود.
خانه ای که منتسب به حسن پیرنیا ملقب به مشیرالملک و بعدها ملقب به مشیرالدوله است، روزگاری در آن نخستین قانون مدون حقوق بین المللی به زبان فارسی و از همه مهمتر فرمان مشروطیت نگاشته شده است.
این خانه متعلق به پیرنیا، از سیاست مداران به نامی بوده است که چندین دوره نخست وزیر و نماینده مجلس ایران در دوران احمدشاه بوده و در ده سال آخر عمر، اغلب به کارهای علمی و فرهنگی اشتغال داشت و آثار باارزشی مانند مجموعه سه جلدی تاریخ ایران باستان و داستان های ایران قدیم و حقوق بین الملل را نوشت./مهر


like
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:10 توسط jalal |

حمله دختران بي*پول بپيرزن


حمله دختران بي*پول بپيرزن
ه خانه فرمانده انتظامي شهرستان قدس از دستگيري چهار جوان که به انگيزه سرقت پيرزني را بشدت مورد ضرب و شتم قرار داده بودند، خبر داد.
سرهنگ حجت*الله کرمي*زند در تشريح جزئيات اين خبر گفت: به دنبال تماس شهروندي با پليس 110 و اعلام خبر يک فقره سرقت، ماموران در محل حاضر شده و متوجه شدند که سارقان با ايراد ضرب و جرح پيرزني، اقدام به سرقت طلاهاي وي کرده و متواري شدند.

کرمي*زند با بيان اينکه اين پيرزن در اظهارات خود مدعي شد که سارقان دو دختر و دو پسر جوان بودند، اظهارکرد: ماموران با بررسي*هاي بيشتر و به*کارگيري منابع اطلاعاتي، يکي از سارقان به هويت «ميثم- ص» را هنگام فروش طلاهاي مسروقه دستگير و به مقر انتظامي منتقل کردند.

فرمانده انتظامي شهرستان قدس تصريح*کرد: متهم در بازجويي*هاي انجام شده به انجام سرقت اذعان کرد و معترف شد که با همکاري همدستان خود که در همسايگي پيرزن زندگي مي*کنند، اين کار را انجام داده است.کرمي*زند خاطرنشان کرد: با اعترافات متهم مشخص شد دو دختر جوان که در همسايگي پيرزن زندگي مي*کنند به علت بي*پولي و ناتواني در پرداخت اجاره محل زندگي خود و با اطلاع از تنها بودن پيرزن، اين سرقت را طرح*ريزي کردند.

وي با بيان اينکه با اعترافات متهم، همدستان وي مورد پيگرد قرار گرفته و دو تن از آنها دستگير شدند، گفت: تحقيقات براي دستگيري چهارمين متهم همچنان ادامه دارد. /تابناک


like
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:10 توسط jalal |

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 ... 442 صفحه بعد
خرید سی سی کم