خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
جعبه جیر لوح
رزرو آنلاین هتل خارجی
خرید سکه ساکر استارز
دانلود رمان
رزرو آنلاین هتل خارجی
زیرمانیتوری مدیریتی
ثبت شرکت لهستان
عینک افتابی اصل
لوله استیل
بزرگترین وبلاگ تغذیه و سلامت

بزرگترین وبلاگ تغذیه و سلامت

بزرگترین وبلاگ تغذیه و سلامت

×-×-× مرسی از مخترع فتوشاپ + فیس بوک + خوشتیپ های ایران ×-×-×


مرسی واقعا ، مرسی که همه اینقد این نرم افزارو دوس دارن و همه از دم حرفه ای هستن


و مرسی از کسانی که آتلیه هارو خیلی دوس دارن و بیشتر از اون این فیس بوک رو خیلی خیلی خیلی دوس دارنو کلا مرسی از کسانی که وقتی از زندگی ناامید میشم با نگاه کردن فقط به عکساشون نظرم عوض میشه کلا و سرزنده میشم

************************************************** *******************
************************************************** *******************
وووواااااااااااای که بعضی از این کاورهای خواننده ها هم نیز بسی مایه سرخوشی ماست


like
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:08 توسط jalal |

خواهش میکنم بخونید :((((
این مطلب رو بخونید عکس ها رو ببینید و انتشار بدید! :((((لطفا از مک دونالد و کی اف سی غذا نخرید!

بدانید چه می خورید و این غذا از کجا تهیه می شود!

غذایی به نام
Foie Gras

به معنی جگر چرب

غذای تجملی و گران قیمتی است که منشاء آن فرانسه است.

برای تهیه این غذا مرغابی و غازها را مجبور می کنند مقدار زیادی چربی بخورند تا بیش از اندازه چاق شوند و به بیماری جگر چرب مبتلا شوند.

اجازه بدهید تا ببینیم این غذای لذیذ به چه قیمتی تهیه می شود :
پرندگان مجبور می شوند مقدار زیادی روغن و غذای چرب بخورند حتی اگر میلی به خوردن آن نداشته باشند .یک لوله فلزی از گلوی حیوان به داخل معده وارد می کنند و به حیوان غذا می خورانند تا حدی که جگر آنها بزرگ و بزرگتر شودسپس آنها را درون قفس های بسیار کوچک قرار می دهند و آنها را مجبور می کنند که در یک حالت ثابت و بدون حرکت بایستند تا انرژی مصرف نکنند.


خوب نگاه کنید. می توانید غم را در چشمهای او ببینید؟


پاهای آنها در اثر ایستادن های ثابت و طولانی مدت ورم می کند. و نمی توانند بخوابند. و البته نیازی هم به خواب نیست چون دوباره مجبور هستند غذا بخورند.


آنها سعی می کنند از جان خود دفاع کنند، اما این تلاش هم بی فایده است.

آنها زندگی غم انگیزی دارند.


آنها را مجبور به خوردن می کنند تا جایی که بمیرند و یا بدن آنها نتواند این مقدار غذا را تحمل کنند همانطور که می بینید غذا از دهان حیوان بیرون زده...


آنهایی زنده می مانند بیمار می شوند. و از مخرج آنها هنگام دفع مدفوع خون جاری می شود.

آنها نه تنها از ناحیه دهان و گلو دچار جراحت می شوند، بلکه تمام مدت زندگی غم انگیز خود از دل درد و ورم و درد پا عذاب می کشند.

نه خوابی دارند و نه حرکت و جنب و جوشی ، که مطابق غریزه خود و مطابق آزادی و زندگی که خداوند به آنها داده بتوانند آسمان را ببینند ، روی زمین راه بروند و در آب شنا کنند.


در عکس زیر می توانید جگر چرب را در مقایسه با جگر معمولی حیوان ببینید

به این شکنجه و جنایات که روزانه به حیوانات تحمیل می شود پایان دهید. از خرید این غذاها خودداری کنید. اگر شما تقاضا نکنید، عرضه اتفاق نمی افتد.از خودمان شروع کنیم.قبل از خوردن هر چیز تفکر کنیم که چه می خوریم و به چه قیمتی. به سلامتی خود و جان حیوانات اهمیت دهیم. غذایی که زجر دادن و شکنجه شدن حیوانات تهیه شود جز سم و سرطان چیزی عایدمان نخواهد کرد.ببخشید اگه باعث ناراحتی شدم!

امیدوارم که انسان ها دیگه هیچ حیونی رو هیچ جای دنیا

به هر دلیلی آزار ندن!

like
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:08 توسط jalal |

ترسناک ترین کویر ایران! مکان زندگی جن ها!!
تاکنون نام ریگ*جن به گوشتان خورده است؟! همان* کویر ترسناکی که مردم محلی معتقدند محل زندگی ارواح و اجنه است و هر انسانی از آنجا عبور کند گرفتار ارواح می*شود و قطعا جان سالم به در نمی*برد...

تاکنون نام ریگ*جن به گوشتان خورده است؟! همان* کویر ترسناکی که مردم محلی معتقدند محل زندگی ارواح و اجنه است و هر انسانی از آنجا عبور کند گرفتار ارواح می*شود و قطعا جان سالم به در نمی*برد.
شاید این باور بومی*ها هم نشات گرفته از اتفاقاتی باشد که پیش از آن به وقوع پیوسته، مثلا سوارانی که بی*گدار به منطقه رفته*اند و دیگر هیچ اثری از آنها پیدا نشده است. ریگ*جن گستره*ای از شنزارهای روان است، تا چشم کار می*کند نمک است و ماسه و در بعضی مناطق باتلاق؛ باتلاق*هایی که اگر شناختی از محل آنها نداشته باشید قطعا گرفتار شده و به جرگه همان آدم*هایی می*پیوندید که گرفتار روح و جن شده*اند(!)
فرو رفتن در گل و لجن در ریگ جن شاید یکی از خطرناک*ترین اتفاقاتی باشد که ممکن است گریبانگیر مسافران، البته مسافران ناوارد شود و آنها را به کام مرگ بکشاند. سال*های متمادی هیچ*کس جرات آنکه به ریگ جن سفر و راز این کویر اسرارآمیز را کشف کند، نداشت یا اگر حتی جراتش را هم داشت به دلیل ناآشنایی با منطقه در راه می*ماند.

شکست طلسم!
سون*هدین در سال 1900 ریگ*جن را کشف کرد و بعد از آن هم آلفونز گابریل در سال 1930 از نزدیکی آن گذر کرد. اما عبور از آن همچنان برای کویرنوردان به صورت یک رویا باقی ماند تا اینکه بالاخره در سال 1997 طلسم ریگ*جن توسط علی پارسا، کویرشناس مقیم آمریکا شکسته شد.
وی به همراه میرانزاده، رئیس پارک ملی کویر وقت با هواپیما بر فراز ریگ*جن رفتند تا ثابت کنند که هیچ*چیز شگفتی در ریگ*جن وجود ندارد.
علی پارسا در خاطرات خود درباره آشنایی اولیه*اش با ریگ*جن می*نویسد: در یکی از سفرهایی که زمان دانش*آموزی به کویر مرکزی داشتم در نقشه*ای به ریگ*جن برخوردم. نامش اسرارآمیز به نظر می*آمد. تصمیم گرفتم به آنجا بروم و این سفر همزمان شد با انقلاب اسلامی ایران. سال*ها بعد در 1996 این رویا با سفر به پارک ملی کویر دوباره به سراغم آمد.
من، دوستانم و میرانزاده، رئیس پارک ملی کویر تصمیم گرفتیم که از فراز ریگ*جن با هواپیما عبور کنیم تا به خودمان ثابت کنیم در مسیر* چیز عجیبی نیست؛ فقط نمک، ماسه و تپه است.

نخستین امر شگفتی که در ریگ*جن با آن مواجه شدیم گودالی تازه به وجود آمده بود. داخل گودال یک فضای آبی دیده می*شد که آب شور بود. اطراف آن نمک کریستال شده به رنگ سفید دیده می*شد و اطراف آن به رنگ قهوه*ای بود که مشخص بود در اثر فشار، خاک آن پخش شده است. اما علی پارسا برای نخستین*بار در نوامبر 1997 با ماشین وارد ریگ*جن شد و بعد از آن بسیاری از کویرنوردان از برخی بخش*های ریگ*جن گذشتند. البته با تجهیزات کامل نه گرفتار روح شده و نه جن زده شدند.

موقعیت جغرافیایی
گسترش ریگ*جن از شمال شرق به جنوب غرب است. این منطقه در شمال شرق به کوه گوگرد و منطقه معلمان، از جنوب به انارک، از شرق به ناحیه جندق و از سمت غرب به پارک ملی کویر منتهی می*شود.
بهترین مسیر دستیابی به ریگ*جن بخش شمال شرق پارک ملی کویراست، یعنی جاده سنگفرش ملک آباد که البته داخل مرز پارک است که زیر نظر سازمان حفاظت محیط*زیست اداره می*شود و گرفتن مجوز بسیار سخت است، به*خاطر همین بهترین مسیر برای ورود به ریگ*جن است که دقیقا در نقطه مقابل یعنی در بخش شرقی پارک قرار دارد.
از تهران تا جندق حدود 170 کیلومتر راه است. البته قبل از حرکت چند نکته بسیار جدی و مهم را مدنظر قرار دهید. مهم*ترین مساله اینکه اگر تا به حال کویر نوردی نکرده اید و به اصطلاح حرفه*ای نیستید، برای نخستین تجربه به هیچ*عنوان ریگ*جن را برنگزنید که در این صورت رفتنتان با خودتان است و برگشتنتان با تقدیر. حتی اگر هم حرفه*ای هستید حتما گروهی به این منطقه سفر کنید. بهترین وسیله برای سفر به کویر جیپ**های سبک وزن است، نقشه را فراموش نکنید.


like
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:08 توسط jalal |

جنیفر لوپز در نقش گوگوش آمریکایی*ها! + تصاویر
اگرچه جنیفر لوپز خواننده 43 ساله هالیوودی خبر درستی از حضور دوباره اش در برنامه پر بیننده امریکن آیدل نداده بود اما معشوق 24 ساله اش کاسپر اسمارت تایید کرد که او مجددا روی صندلی قضاوت این برنامه خواهد نشست.


اگرچه جنیفر لوپز خواننده 43 ساله هالیوودی خبر درستی از حضور دوباره اش در برنامه پر بیننده امریکن آیدل نداده بود اما معشوق 24 ساله اش کاسپر اسمارت تایید کرد که او مجددا روی صندلی قضاوت این برنامه خواهد نشست.

او در مصاحبه اخیرش با یکی از نشریات لوس آنجلس تایید کرد که جنیفر لوپز در فصل جدید برنامه استعدادیابی خوانندگی امریکا حضور خواهد داشت و برای حضور در این برنامه قراردادی 15 میلیون دلاری امضا کرده است.


به گفته یک منبع نزدیک به این خواننده حضور در این برنامه با توجه به دستمزد بالایش برای جنیفر کاری معقولانه است و او میتواند در کنار آن به دیگر پروژه های تلویزیونی اش نیز رسیدگی کند و اوقات بیشتری در کنار خانواده باشد.

گفته میشود این ستاره در سالهای 2010 و 2011 نیز در این برنامه حضور داشت که به ترتیب 12 و 20 میلیون دلار بخاطر حضورش از تهیه کنندگان این برنامه دستمزد گرفت.بنابرگزارشات حضور " کیث اربن" خواننده معروف ترانه های محلی و همسر "نیکول کیدمن" در این دوره از رقابتها قطعی شده است اما هنوز مشخص نیست کرسی سوم قضاوت این برنامه در اختیار چه کسی قرار خواهد گرفت.


like
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:08 توسط jalal |

کسی حق دیدن نوزاد کیم کارداشیان را ندارد+عکس


کیم کارداشیان بعد از حدود دو ماه از تولد دخترش نورث وست در حالی در لس آنجلس دیده شد که بهمراه کاینی وست و پرستار مخصوص دخترش در حالی که صورت نوزاد را بخاطر پاپاراتزیها پوشانده بودند برای ویزیت دخترش به دکتر وی در لس آنجلس مراجعه کردند.

شایعات زیادی از بدو تولد دختر کیم کارداشیان و کاینی وست اطراف این زوج مشهور و پر حاشیه وجود داشته از جمله پیشنهاد سه میلیون دلاری برخی مجلات سلبریتی به این خانواده برای خریدن اولین عکس دخترشان.
به گفته اطرافیان این زوج کیم تمایل به فروش عکسهای نورث وست و صرف درآمد حاصله در امور خیریه را داشته اما کاینی وست همچنان در برابر این پیشنهادات مخالفت میکند.
ازدیگر نکات کیم و نوزاد تازه متولد شده اش این است که کیم به هیچ فرد سیگاری از اعضای خانواده اش اجازه نزدیک شدن به نورث وست را نمیدهد حتی مادر خودش و کاینی.


این افراد بعد از استحمام و زدن مسواک اجازه نزدیک شدن به دختر کیم را دارند.


like
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:08 توسط jalal |

دلیل پرپشت بودن موهای هندی ها


هندی*ها از آن قوم*هایی هستند که همیشه گیسوان بلند و پرپشت و درخشان* آنها زبانزد خاص و عام بوده است. کافی است فقط یکبار در زندگی خود فیلم هندی دیده*باشید تا برای همیشه یادتان بماند که هندی*ها چه موهای خارق*العاده*ای دارند تا جایی که می*توانند نظر هر بیننده*ای را به خود جلب کنند اما واقعا چه رازی پشت این موهای زیبا و درخشنده وجود دارد، چرا همه آنها بدون استثنا موهایی پرپشت دارند؟
برای جواب دادن به این سؤال اولین چیزی که به ذهن*مان رسید، این بود که سراغ طب سنتی هندی*ها برویم تا ببینیم در این طب برای سلامت موها چه توصیه*هایی شده است.
پیش از حمام موها را شانه کنید نه بعد از آن!
هندی*ها به شانه* کردن موها اهمیت زیادی می*دهند، سرخط همه توصیه*های آنها سفارش به شانه کردن موهاست، آنها می*گویند وقتی موها به طور مرتب شانه شوند، احتمال شکننده شدن آنها کاهش می*یابد. اما شانه کردن هم از نظر آنها اصول خاص خود را دارد؛ اول از همه می*گویند که موهای خیس را نباید شانه کرد، زیرا وقتی مو خیس است بیش از هر زمانی ضعیف و شکننده می*شود و به همین دلیل نباید به هیچ*وجه موهای خیس را شانه کرد. البته حواستان باشد بهتر است موها به*طورطبیعی خشک شوند تا آسیب کمتری ببینند. از سشوار و خشک*کننده*ها تنها زمانی استفاده کنید که مجبورید در زمانی کوتاه موها را خشک کنید یا بخواهید آنها را برای مراسمی خاص حالت دهید. البته باید گفت بهتر است موها را قبل از شستن، شانه کرده و گره*های آن را باز کنید.
قدیمی*ترین روغن*های هندی*ها
طب سنتی هندی اعتقاد فراوانی به قدرت روغن نارگیل در احیای مو دارد و در واقع این روغن، یکی از رایج*ترین مواد طب آیورودا یا همان طب هندی است و چون مغذی است و خاصیت مرطوب*کنندگی فراوان دارد، از آن اغلب به عنوان یک درمان برای کمک به رشد مو استفاده می*کنند. برای مصرف روغن نارگیل باید آن را با روغن کرچک و عطر مخلوط کرده و به طور مرتب در ماساژ پوست سر به کار برد. قابل ذکر است که ماساژ دادن موها توسط روغن نارگیل می*تواند شما را از شر شوره سر، موخوره و ریزش مو نیز نجات دهد. بیشتر محصولات تجاری مخصوص رشد موی آیورودا حاوی روغن نارگیل هستند. علاوه بر این هندی*ها چند قرن است که از روغن نارگیل به عنوان ماده*ای برای جلوگیری از پیری و رهایی از استرس استفاده می*کنند. همچنین عطر نارگیل حس تازه*ای را در شما متولد می*کند.
اهمیتی که هندی*ها به روغن می*دهند
یکی از تکنیک*هایی که هند*ی*ها به آن اهمیت زیادی می*دهند، روغن زدن به موهاست، آنها می*گویند باید حداقل هفته*ای ۲بار موها را روغن زد، البته بهترین حالت این است که قبل از شست*وشو این کار را انجام دهیم. روغن به راستی می*تواند روی موهای شما معجزه کند زیرا همچون لایه*ای روی هر کدام از تارهای مو می*نشیند و درخشندگی خاصی به موها می*دهد. ماساژ با روغن نیز می*تواند جریان خون پوست سر را تسهیل کند و در نتیجه رشد موها را افزایش دهد. البته در کنار استفاده از روغن حواستان باشد که نباید از کاندیشنر*های آسیب*زننده و شامپوهای قوی استفاده کنید چون آنها به موها آسیب می*رسانند و آنها را خشک می*کنند. البته اگر موها شوره داشته *باشند باید با یک شامپوی ضدشوره خوب آنها را از بین برد. در کل باید سعی کنید موها را همیشه تمیز نگه دارید و آنها را در معرض بادهای خیلی قوی، گرد و خاک و آلودگی*های دیگر قرار ندهید.
هندی*ها موها را روغن داغ می*کنند
ماساژ با روغن داغ می*تواند تا حد زیادی رطوبت موها و پوست سر را تامین کند. برای این کار از روغن*های باکیفیت استفاده کنید، روغن*هایی مانند روغن نارگیل، بادام یا زیتون می*تواند بسیار مناسب باشد. اما تکنیک روغن داغ چگونه است؟ شما باید مقداری روغن را در یک ظرف ایمن در ماکروویو گرم کنید، گرمای آن نباید در حدی باشد که دستتان را بسوزاند. بعد این روغن گرم را روی پوست کف سر ماساژ دهید تا رطوبت لازم به این قسمت برسد.
شیرین*بیانی که رشد موها را تسهیل می*کند
به گفته دکتر ورت، یکی از متخصصان طب سنتی هند، شیرین بیان از گیاهان دارویی است که در طب آیورودا استفاده می*شود و برای درمان ریزش مو اثر فوق*العاده*ای دارد. دکتر ورت می*گویند: ریشه شیرین*بیان برای تحریک رشد مو مناسب است، هرچند تا به حال شواهد علمی زیادی برای تایید این ادعا وجود ندارد. هندی*ها ریشه شیرین*بیان را با روغن کرچک مخلوط می*کنند و به عنوان یک دارو برای رشد مو و درمان ریزش مو روی پوست سر ماساژ می*دهند. روش دیگر این است که می*توانید شیرین*بیان را با شیر مخلوط کنید و پوست سر را به همان شیوه* قبلی ماساژ دهید. اگر هم استفاده طبیعی از آن برایتان سخت است، می*توانید از محصولات مراقبتی مو که حاوی ریشه شیرین بیان هستند، استفاده کنید.
از نظر هندی*ها چرا موها می*ریزد
متخصصان طب سنتی هندی می*گویند میزان ریزش موها با مزاج بدن و از طرف دیگر با ساختار ذهنی بسیار مرتبط است و با توجه به این موارد می*توان ریزش موها را کنترل کرد. از جهت دیگر در طب هندی (آیوردیک) موها را به عنوان محصول جانبی شکل گرفتن استخوان*ها به حساب می*آورند، یعنی می*گویند همان بافت*هایی که استخوان*ها را شکل می*دهند، مسئول رشد موها نیز هستند. اما روش آنها برای درمان ریزش موها ترکیبی از گیاهان دارویی، رژیم غذایی خاص، تکنیک*های مدیتیشن، یوگا، عطردرمانی، ماساژ با روغن و… است. آنها می*گویند برای درمان ریزش موها باید روزانه یک*سوم فنجان آب آلوورا بنوشید یا اینکه یک قاشق غذاخوری ژل آلوورا به همراه کمی زیره ۲ تا ۳ ماه هر روز بخورید.
هندی*ها چه می*خورند که موهایشان نمی*ریزد؟
هر صبح یک مشت کنجد سفید بخورید چون این دانه* حاوی مقدار کافی منیزیم و کلسیم برای رشد مناسب موهاست.
حتما هر روز ماست مصرف کنند.
تا جایی که می*توانید در رژیم غذایی خود سبزیجات با برگ سبز، سالاد، شیر، انواع غلات، میوه*ها وجوانه*ها را بگنجانید به طور کلی مصرف پروتئین کافی، مخمر، جوانه گندم، دوغ، غلات سبوس*دار، آجیل، لوبیا، سویا و… نیز می*تواند بسیار کمک*کننده باشد.
مطمئن شوید که بدنتان به طور متوسط ویتامین دریافت می*کند.
مصرف غذاهای حاوی گوگرد، روی، ویتامین ب کمپلکس، ویتامین C و اسیدهای چرب ضروری را فراموش نکنید.
گیاهانی که مانع ریزش موها می*شوند
در مکتب هند اعتقاد دارند که برخی از گیاهان به بهبود گردش خون کمک کرده، پوست سر را ضدعفونی و فرایند رشد موها را تسهیل می*کنند، برخی از این گیاهان و طریقه مصرف آنها عبارت است از:
می*توانید موهایتان را با سرکه سیب و چای مریم*گلی بشویید، زیرا این مواد رشد مو را تحریک می*کنند.
عصاره شیرین*بیان نیز در جلوگیری از ریزش مو کمک*کننده است.
گیاه دم*اسب بهترین منبع سیلیس است و به همین دلیل کمک می*کند تا هم موها تقویت شوند و هم درخشندگی خاصی پیدا کنند.
اگر می*توانید پوست سر را با اسانس گزنه، رزماری و گیاه دم*اسب به*طور منظم ماساژ دهید، چنین ماساژ منظمی می*تواند باعث تحریک رشد موها شود.
ماساژ کف سر با روغن*های حاوی ویتامین E
با ماساژ پوست سر می*توانید جریان گردش خون را بهبود دهید و در نتیجه سلامت موها و پوست سر را تامین کنید. روزانه ۵ تا ۱۰ دقیقه خیلی ملایم پوست سر را ماساژ دهید، این کار برای درمان ریزش موها خیلی مفید است، البته توصیه می*کنیم برای این ماساژ از روغن نارگیل یا بادام استفاده کنید چون این روغن*ها حاوی ویتامین E هستند و این ویتامین می*تواند از ریزش موها جلوگیری کند. از طرف دیگر روغن ویتامین E (روغن درون کپسول*های ویتامین E) نیز می*تواند به موهای ضعیف قدرت خاصی ببخشد و علاوه بر اینها مانع خشکی یا پوسته پوسته شدن پوست سر شود.


like
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:08 توسط jalal |

چرا مغولان به ایران تاختند؟


چرا مغولان به ایران تاختند؟
هجوم مغولان به عنوان یکی از مهمترین حادثه های تاریخ ایران ، تمامی ارکان و بنیانهای سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی ان روزگاران ایران را تحت تاثیر خویش قرارداد و نقطه عطفی شد که اهمیت خود را تا به سده های اتی حفظ نمود. به عبارتی این حادثه ، نوسان و دگرگونی بسیاری را در مسیر تاریخ سبب گردید و درهر زمینه از تاریخ نقش موثر و قابل تامل ایفا نمود.

قدرت گیری مغولان به سرکردگی چنگیز
وقتی تموچین، سرکرده یک تیره از این طوایف با پیروزی بر اقوام مجاور، اندک اندک تمامی اقوام مغول را تحت فرمان درآورد، از جانب سرکردگان قبایل قوم ، خان بزرگ خوانده شد.
از طرفی چنگیز خان، که در مدت زمانی کوتاه هیبت و خشونتش مایه وحشت تمامی نواحی مجاور شد، به عنوان خان محیط یا خان اعظم، فرمانروای همه این طوایف شد.

به طوری که چندی بعد نیز قبایل اویرات و قنقرات را به اطاعت درآورد و بدین گونه خان اعظم سایر قبایل اطراف را به جنگ یا به صلح زیر فرمان خویش گرفت و با برقرار ساختن قانون عدالت - یاسای چنگیزی - اتحاد مستحکمی را بین آنها برقرار ساخت.

از آن پس، چنگیز خان فرمانروای بلا منازع تمام سرزمینهای مشرق مغولستان بود که البته او کسی نبود که به این میزان بسنده کند و پیش از الزام اطاعت مغولهای غربی، دست از جنگجویی با سرکردگان طوایف بردارد.

به زودی تموچین خان بزرگ، سرزمین ختای را تسخیر کرد و التون خان پادشاه آنجا را کشت؛ در چین شمالی به تاخت و تاز پرداخت و پکن را تسخیر کرد؛ طوایف اویغور را به اظهار اطاعت وا داشت؛ کوچلک خان، سر کرده قبایل نایمان را که بر اراضی اقوام قراختای تسلط یافته بود، از آنجا بیرون راند و بدین گونه با خوارزمشاه که حدود شرقی قلمرو خود را به این نواحی رسانده بود، همسایه شد و مرز مشترک پیدا کرد.

روابط تجاری ناکام تجاری
چنگیز خان، ایجاد رابطه با سلطان خوارزم را وسیله ‏ای برای برقراری تجارت بین دو دولت می دانست. به طوری که نخستین سفیر سلطان خوارزم در جلوی دروازه پکن به حضور خان رسید و بر ضرورت توسعه مناسبات تجاری بین مغول و قلمرو سلطان تأکید کرد و آن را لازمه توسعه مناسبات دوستانه و صلح آمیز اعلام نمود.

در جریان سفر هیئت بازرگانی مغولان که از میان مسلمانان انتخاب شده بودند، قتل عام همگی این تجار و سوء تدبیرهای بعدی سلطان خوارزمشاه ، جنگ بین دو کشور را اجتناب ناپذیر ساخت.

حمله مغول به ایران,حمله چنگیز خان مغول به ایران, علل حمله مغول به ایران

حمله ی مغولان به ایران
خان مغول از سوء رفتار و بی رسمی سلطان خوارزمشاه به خشم آمده در 614 ق / 1217 م، ایران را مورد تهاجم قرار داد.مغولان به هر دیار که وارد می‏شدند به کشتار نفوس، غارت اموال و ویرانی کامل شهر و آبادیها می‏پرداختند.

زمینه*ها و علل حمله مغول به ایران
1-همجواری مغولان و خوارزمشاهیان با نابود شدن قراختائیان توسط سلطان محمد خوارزمشاه.
2-قتل عام كاروان تجاری مغول در شهر اترار توسط غایرخان حاكم آنجا به دستور سلطان محمد.
3-توجه شدید مغولان به امر تجارت و نفوذ در غرب و مانع تراشی خوارزمشاهیان.
4-دشمنی دیرینه بین خلافت عباسی و سلطان محمد كه باعث شد خلیفه چنگیزخان را علیه سلطان تحریك كند.

چگونگی حمله مغول به ایران
چنگیزخان پس از تثبیت قدرت خود برای شروع باب تجارت و دوستی با ایران عده*ای بازرگان به ایران فرستاد ولی هنگامی كه سفیران چنگیز وارد شهر اترار شدند تا پیام او را تسلیم كنند، غایرخان حاكم آنجا در مالشان طمع كرده به بهانه جاسوسی آن*ها را زندانی كرد و از سلطان محمد درخواست قتل آن*ها را كرد.

سلطان بدون تفكر دستور مصادره اموال و قتل آنان را صادر كرد. چون خبر به چنگیز رسید درخواست تسلیم حاكم را كرد ولی سلطان قاصد او را نیز كشت. لذا چنگیزخان همراه امرا و پسرانش عازم جنگ شد. او اترار را تصرف و اموال مردم غارت و غایرخان كشت. سپس شهرهای ماوراءالنهر مثل بخارا، سمرقند، ترمذ، جند، خجند، فناكت و ... یكی پس از دیگری با قتل و غارت گشود و جوانان را به سپاه و اهل حرفه و صنعت را به مغولستان فرستاد.

بیشتر شهرها، آبادی*ها، مزارع، اماكن، راه*ها، بازارها تخریب و در نتیجه تجارت، كشاورزی و صنعت نابود شد، اموال و دارایی*های ایران غارت شد، بر اثر كشته شدن مردان بسیاری مناطق خالی از سكنه شده، علمای بسیاری كشته شدند.

پس در تعقیب سلطان محمد عازم خراسان شدند و مرو، طوس، خبوشان، بلخ، هرات و نیشابور را تصرف كردند. سلطان محمد از طریق مازندران به جزیره آبسكون گریخت. مغولان مناطق دیگر ایران را تصرف و عازم فتح خوارزم و تعقیب سلطان جلال الدین شده ولی جلال الدین از آب سند گذشت و به هند رفت لذا چنگیزخان به غزنین برگشت و قتل و غارت و ویرانی بسیار كرد و سپس به مغولستان رفت. جلال الدین دو سال بعد از هند برگشت تا آن*ها را شكست دهد اما خلیفه او را همراهی نكرد و در 628 در میافارقین كشته شد.

پیامدهای حمله مغول به ایران
بر اثر حمله مغول زیان*های مادی و معنوی بسیاری به ایران وارد شد و به قول جوینی:
«آمدند و كندند و سوختند و كشتند و بردند و رفتند».
بیشتر شهرها، آبادی*ها، مزارع، اماكن، راه*ها، بازارها تخریب و در نتیجه تجارت، كشاورزی و صنعت نابود شد، اموال و دارایی*های ایران غارت شد، بر اثر كشته شدن مردان بسیاری مناطق خالی از سكنه شده، علمای بسیاری كشته شدند، جوانان به سپاه برده شدند و اهل حرفه و صنعت به مغولستان انتقال یافتند و قلمرو سیاسی ایران مدت*ها تحت حاكمیت بیگانگان قرار گرفت.
منبع:tebyan.net


like
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:06 توسط jalal |

بهترین اتوبــوس جهان در سـال ۲۰۱۳ +عکس


در کنار انتخاب برترین کشنده و کامیون سال که از سال ۱۹۷۷ اجرا میشود، انتخاب برترین اتوبوس اروپا نیز از سال ۱۹۹۰ در این قاره به انجام رسیده که با توجه به برتری تولیدات شرکتهای سازنده این قاره نسبت به دیگر مناطق دنیا و از طرفی حضور این محصولات در سراسر جهان، میتوان این انتخاب را درست همانند رده کامیون ها و کشنده ها، به سراسر جهان تعمیم داد.

پس همراه می شویم با برترین اتوبوس دنیا در سال ۲۰۱۳٫
سیتارو و مدلهای مختلف
مرسدس بنز در گروه دایملر AG قرار دارد. این گروه که اعضایی از سراسر دنیا در آن حضور دارند، محصولات مسافربری خاص و صدالبته معتبری چون فوسو، سترا، توماس بیلت باس و مرسدس بنز دارد. سترا را باید یک فوقلوکسساز به حساب آورد و مرسدس بنز را یک کمپانی همهکاره در این گروه دانست.
این شرکت محصولات متنوعی برای جابهجایی مسافران داشته که از ون، میدی باس و اتوبوسهای شهری گرفته و به نمونههای بینشهری ختم میشود؛ اتوبوسهایی که درست مثل دیگر تولیدات این شرکت معتبر، برای خود جایگاه ویژهای در دنیا دارند. برای اثبات این حرف، همین نکته کافی است که بدانیم همانطور که کشندهها و کامیونهای بنز تا امروز بیشترین تعداد انتخاب به عنوان برترین محصول ساخته شده در دنیا را دارند، اتوبوسهای این شرکت نیز با ۵ بار انتخاب، برترین عنواندار در این لیست بوده که در تعقیب خود نامهای بسیار معتبری چون MAN و نئوپلان را میبینند.


اما یکی از این محصولات که تا الان ۲ بار برترین اتوبوس دنیا انتخاب شده، نامش سیتارو است. این خودرو که نمونه درونشهری از محصولات بنز است، با کد O530 شناخته میشود که در سال ۱۹۹۷ جانشین مدل O405 شد. این اتوبوس در ۵ مدل عرضه میشود که از ۲ تا ۴ محور داشته، کوچکترین نمونه مدل دومحوره ۱۰٫۵متری است و بزرگترین سیتارو نیز به صورت ۴محوره ۲۰متری است که یکی از بزرگترین اتوبوسهای شهری دنیا محسوب میشود که صدالبته استفاده از چنین مدلی در بسیاری از شهرهای دنیا ممکن نیست!
سیتارو همچنین در ۲ نوع سلول سوختی هیدروژنی و هیبریدی نیز عرضه میشود.
سیتارو برترین اتوبوس سال ۲۰۱۳
مهمترین هدف در ساخت و توسعه نسل جدید سیتارو که با موتور و پیشرانه یورو۶ عرضه شده و توانست تا نظر مساعد هیات ژوری (کارشناسان و نویسندگان) را جلب کند، استفاده از تکنولوژیهایی برای کاهش مصرف سوخت، کمکردن استهلاک و در حالت کلی صرفهجویی و بهرهوری اقتصادی است که امروزه به یکی از مهمترین اهداف کمپانیها در رده خودروهای کار و تجاری تبدیل شده است.


البته همانطور که آکتروس نسل جدید اولین کامیون تولیدی دنیا با پیشرانه های یورو ۶ بود و توانست به خاطر همین امتیاز بزرگ، عنوان برترین کامیون سال ۲۰۱۲ را از آن خود کند، سیتارو نیز اولین اتوبوس استاندارد و تولیدی دنیا با موتورهای یورو ۶ بوده که در مقابل رقبای قدری که اکثرا از سیستمهای هیبریدی استفاده کرده بودند، توانست به موفقیت برسد. این اتوبوس برای کاهش آلایندگی از تمامی تکنولوژیهای موجود به بهترین شکل بهره برده است. برای مثال، یک سیستم کاملا پیشرفته کنترل آلودگی در این اتوبوس به کار رفته که در همکاری با سامانه SCR که در پیشرانههای یورو ۶ حضور دائمی دارد، همراه با استفاده از مایع ادبلو، سامانه EGR، مبدل کاتالیتیکی اکسیدکننده ذرات کوچک آلودگی به منظور تجزیه بهتر و شکستهشدن ساختار سخت آنها، در یک مسیر بسته با فیلترهای مورد نیاز موجب میشوند تا این پیشرانه در کنار نیروی بالای تولیدی از آلایندگی کمی نیز برخوردار باشد.
از آنجایی که همیشه توسعه و بهروزکردن محصولی که برای خود اسم و رسمی دارد، هم سخت است و هم خطرناک، از این نظر که محصول جدید باید هم جانشین شایستهای برای نسل قبلی باشد و هم بتواند بر رقبای جدید توان غلبه داشته و از طرفی نظر طرفداران تعصبی را برآورده کند، به همین منظور برای توسعه نسل جدید سیتارو، با در نظر گرفتن عنصر اصلی و مثبت نسل قبل، اتوبوسی تدارک دیده شده است که در کنار صرفه اقتصادی، از نظر ایمنی، کارایی، بازده فنی و راحتی در رده بالایی قرارداشته باشد.


قوای محرکه و فاکتور اصلی موفقیت
یکی از پیشرانه هایی که برای این مدل در نظر گرفته شده است، از نوع ۶ سیلندر خطی توربو دیزل بوده که با کد OM936 و ۷٫۷ لیتر حجم در کنار پیشرانه OM470 با ۱۰٫۷ لیتر حجم موتور، هر دو پیشرانه استاندارد یورو ۶ را به راحتی پاس میکنند. این دو پیشرانه با خروجیهای مختلفی در دسترس بوده که موتور اولی دارای دو خروجی ۲۹۹ و ۳۵۴ اسب بخاری است و موتور پیشرانه دوم نیز دو خروجی ۳۶۰ و ۳۹۴ اسبی دارد.
فیلتر و صافی ذرات خروجی از راه اگزوز بسیار کارا بوده و در سال حدود ۲٫۶ تن گاز CO2 وارد جو میکنند ضمن اینکه هر ۲ سال یا طی مسافت ۱۲۰ هزارکیلومتر نیاز به تعویض دارند.


یکی از مهمترین فاکتورهایی که به گفته کارشناسان و مهندسان مرسدس بنز باعث موفقیت این اتوبوس شده، زیبایی بصری آن است که نهتنها زیبا بوده، بلکه جذاب نیز به نظر میرسد.
در این راستا مهندسان طراح این خودرو، با طویلکردن عقب آن نسبت به نسل قبلی به میزان ۳۰ سانتیمتر بر این اثر بیشتر افزودهاند.
این تغییرات باعث شدهاند تا نمای عقب ظاهری دینامیک و پویا داشته باشد که در همراهی با پانل و شیشه عقب، تاثیر آن بیشتر شده و یک نمای بسیار کلاسیک و زیبا را پدید آورد. در این قسمت که مهندسان طراح، مانور زیادی روی آن کردهاند، از چراغهای دوباره طراحی شده عقب با استفاده از نوارهای LED با طول عمر بالا به نحو ماهرانهای استفاده شده است.
فاکتور دوم
یکی دیگر از عوامل اصلی این انتخاب از سوی کارشناسان، راحتی و آرامش حاکم بر فضای سرنشینان است. در زمانی که این اتوبوس زیبا برای سوارکردن مسافران توقف میکند، در ورودی و خروجی آن، نوارهای روشن LED به مسافران خوشامد گفته و با کف کوتاهی که دارد، سوار و پیادهشدن مسافران حتی افراد کهنسال و کسانی که دارای معلولیتهای بدنی هستند، به راحتی ممکن است.


نمای داخلی و دکور فضای سرنشینان با کیفیت بسیار خوب و طراحی و ارگونومی بالایی همراه بوده و باعث میشود تا سرنشینان چه در مدلهای ساده و چه مدلهای آکاردئونی و مفصلدار از راحتی و آرامش بینایی خوبی برخوردار باشند. فضای داخل با طراحی و نورپردازی نوارهای LED ادامهدار بوده و روی نورپردازی داخل به شکل ماهرانهای کار شده است؛ به نحوی که درجه نور در همه قسمتهای این اتوبوس برابر بوده و آرامش ذهنی خاصی برای مسافران پدید میآورد.


like
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:06 توسط jalal |

در اجلاس بین المللی سفیران صلح صورت گرفت؛


در اجلاس بین المللی سفیران صلح صورت گرفت؛
اعطای نشان صلح به آیت الله هاشمی رفسنجانی
در روزگاری كه زیاده*خواهی*های یك عده و تروریسم و جهالت فكری و فقر فرهنگی عده*ای دیگر، صلح، صفا و صمیمیت جوامع بشری را نشانه گرفته اند و با تهدید و تحقیر، بذر خشم و كینه و جنگ را در دل*های بشریت می*كارند و با دروغ و ریا آبیاری می*كنند، هر قدم و قلمی كه در راه تلطیف قلوب همنوعان بشری از هر دین، مذهب، جغرافیا، قوم و قبیله، برداشته شود، شایسته تقدیر و تكرار است.
آیت الله هاشمی رفسنجانی از موسسه بین المللی سفیران صلح نشان ویژه این اجلاس را دریافت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در این مراسم که شب گذشته در تالار وحدت برگزار شد، نشان ویژه صلح به آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس تشخیص مصلحت نظام تعلق گرفت.
در این مراسم هاشم هاشم*زاده هریسی به نمایندگی از آیت الله هاشمی رفسنجانی پیام ایشان را قرائت كرد.

متن پیام آیت الله هاشمی به اجـلاس بین*المللی صلـح به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
و ان جنحوا للسلم فاجنح لها و توكل علی الله(سوره مباركه انفال، آیه شریفه 61)
در روزگاری كه زیاده*خواهی*های یك عده و تروریسم و جهالت فكری و فقر فرهنگی عده*ای دیگر، صلح، صفا و صمیمیت جوامع بشری را نشانه گرفته اند و با تهدید و تحقیر، بذر خشم و كینه و جنگ را در دل*های بشریت می*كارند و با دروغ و ریا آبیاری می*كنند، هر قدم و قلمی كه در راه تلطیف قلوب همنوعان بشری از هر دین، مذهب، جغرافیا، قوم و قبیله، برداشته شود، شایسته تقدیر و تكرار است.

شاید نیاز فطری انسان به امنیت و آرامش زندگی و پسندیدگی صلح در تفكرات همه ملل و نحل باشد كه به قدمت تاریخ جنگ*های بشریت، اقدامات صلح*جویانه نیز حتی در افسانه*ها، اسطوره*ها، تاریخ*های شفاهی و دنیای معاصر، از برگ*های زرّین عملكرد فردی و اجتماعی انسان هاست و این مقوله وقتی با ادیان، مخصوصاً دین اسلام و به ویژه مكتب متعالی اهل بیت(ع) تلفیق می*شود، اهمیت و قداستی خاص چون صلح حدیبیه و صلح امام حسن(ع) می*یابد.

این فرهنگ غنی در دنیای معاصر كه صدف*های اندیشه تصمیم*سازان جهانی معمولاً خالی از خیرخواهی و بعضاً سرشار از كینه و عداوت است، وقتی ذهن و زبانی را در جهت تحكیم صلح جهانی می*یابند، چون مروارید عزیز می*شوند و شگفتا كه جنگجویان نیز در گرماگرم نبردها، خود را صلح*جو و صلح طلب می*خوانند.

از دوگانگی*های این ادعا در حرف و عمل سردمداران دنیای معاصر و غم و مصیبت آن نمی*گویم تا كام میهمان اجلاس بین*المللی صلح را تلخ نماید و شیرینی اقدام دست*اندركاران این مراسم در مؤسسه بین*المللی سفیران صلح را می*ستاییم كه اگرچه صدای شادمانی آن در غرش توپ و تفنگ جنگ*های بی*دلیل اقصی نقاط جهان و به ویژه خاورمیانه كمتر گوش*ها را می*نوازد، اما سوسوی یك ستاره در سیاه*ترین شب*ها آن قدر چشم نواز است كه خیلی*ها را به تماشا می*نشاند.

انشاءالله هر یك از میهمان خارجی و داخلی، سفیران این مراسم انسانی در جای جای جهان و ایران می*شوند و به قدر وسع خویش غبار كدورت و نزاع از آیینه*های رفتار فردی و اجتماعی پاك می*نمایند تا صلح و صفا بهتر و بیشتر بدرخشد كه كمترین دستاورد برگزاری آن عمل به این امر به معروف صریح قرآنی در آیه اول سوریه انفال است كه می*فرماید: «و اصلحوا ذات بینكم»، حتی در بُعد جهانی و در مقابل محاربان هم سفیران صلح باید این آیه*ی قرآن را چراغ راه خویش كنند كه «و ان جنحوا للسلم فاجنح لها»
اكبر هاشمی رفسنجانی


like
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:06 توسط jalal |

افزایش نرخ مکالمات ثابت و سیار منتفی شد


فزایش نرخ مکالمات ثابت و سیار منتفی شد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از منتفی شدن نرخ افزایش مکالمات تلفن*های همراه و سیار خبر داد.
به گزارش فارس، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران با اشاره به منتفی شدن بحث افزایش قیمت مکالمات تلفن*های سیار و ثابت گفت: بر اساس مصوبه*ای که ما پیش از این داشتیم قیمت مکالمات تلفن*های ثابت و سیار افزایش پیدا می*کرد که ما با بخشنامه*ای این افزایش را منتفی کردیم.
وی افزود: فکر کردیم که شاید درست نباشد که در ابتدای دولت چنین فشاری به مردم وارد شود./فارس


like
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:06 توسط jalal |

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 442 صفحه بعد