خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
جعبه جیر لوح
رزرو آنلاین هتل خارجی
خرید سکه ساکر استارز
دانلود رمان
رزرو آنلاین هتل خارجی
زیرمانیتوری مدیریتی
ثبت شرکت لهستان
عینک افتابی اصل
لوله استیل
بزرگترین وبلاگ تغذیه و سلامت

بزرگترین وبلاگ تغذیه و سلامت

بزرگترین وبلاگ تغذیه و سلامت

چه بلایی بر سر مردم ایران آورده*ایم؟


چه بلایی بر سر مردم ایران آورده*ایم؟
خبر دردناک و حیرت*آور است؛ در روزهای اخیر، سفیر استرالیا در ایران، پرده از واقعیت دردناکی درباره ایرانیان برداشت. برخی مقامات و برخی مسئولان! کمی به خود بیایید. آمار ایرانیان فراری از کشور خود، آماری نیست که بشود آن را پنهان کرد؛ نه مانند تورم است که بتوان آن را با نقطه*ای و... *دستکاری نمود و نه دیگر رقابت*های انتخاباتی در میان است، بلکه پای جان ایرانیانی در میان است که به امیدی از کشور خود فرار می*کنند تا شاید آینده*ای *برای خود بجویند.
خبر دردناک و حیرت*آور است! ایرانیان بیشتر از افغانستانی*ها سوار بر قایق*های مرگ، می*خواهند خود را به استرالیا برسانند تا در آنجا سکنی گزینند؛ اما همه آنان به مقصد نمی*رسند. برخی در اقیانوس جان می*دهند و برخی هم گرفتار اردوگاه*هایی می*شوند و سالیان سال *با درد و زجر در آنجا زندگی می*کنند.

به گزارش «تابناک»، در روزهای اخیر، سفیر استرالیا در ایران، از واقعیت دردناکی درباره ایرانیان پرده برداشت. «پال فُلی»، سفیر استرالیا در تهران، خبر داد که از آغاز ماه ژانویه سال* جاری تاکنون، ۶۵۰۰ تن از ایران با قایق و بدون روادید، راهی آب*های استرالیا شده و خواستار ورود به خاک آن کشور بوده*اند. وی افزود: *ایرانیان بیش از همه کشور*ها حتی افغان*ها مهاجرت غیرقانونی به استرالیا داشته*اند.

سفیر استرالیا در تهران در ادامه هم*نین خبر داد: «از نوزده ژوئیه تاکنون، ۱۹۹۰ تن بدون روادید با قایق به استرالیا سفر کرده*اند که بیش از ۱۰۰۰ نفر* آن*ها ایرانی هستند. وی افزود: هم*اینک *در اردوگاه*های مهاجرتی استرالیا، ۳۳۵۰ *ایرانی حضور دارند.

البته سفیر استرالیا **روشن نکرده *که مدارک تحصیلی ایرانیانی که *قاچاقی از ایران به *استرالیا می*روند، چیست، زیرا در این صورت درمی*یافتیم*، بیشتر ایرانیانی که با قایق*های قاچاق*بر*ها به استرالیا برده می*شوند، چه بسا *از تحصیل*کردگان ایرانی باشند*!

به راستی چه بلایی بر سر مردم این کشور آورده*ایم؟ چرا بخشی از این مردم از این کشور گریزان شده*اند و در صدر فهرست قاچاق انسان به استرالیا قرار گرفته*اند؟ چرا باید مردم ایران بیش از کشورهایی که امنیت و ثبات جانی هم در آنجا نیست، خواهان فرار از کشور باشند؟ چرا ایرانیانی که می دانند عزم سفر به استرالیا رفتن به دام قاچاق برها و بازی و با جان و مالشان است این مسیر خطرناک را همچنان دنبال می کنند؟

برخی مقامات و برخی مسئولان! کمی به خود بیایید. آمار ایرانیان فراری از کشور خود، آماری نیست که *بشود آن را پنهان کرد؛ نه مانند تورم است که با نقطه*ای و... بتوان آن را دستکاری نمود و نه دیگر رقابت*های انتخاباتی در میان است، بلکه پای جان ایرانیانی در میان است که به امیدی از کشور خود فرار می*کنند تا شاید آینده*ای *برای خود بجویند. برای یک بار هم که شده به واقعیت های موجود پشت نکنیم،انکارشان نکنیم، بی تفاوت نباشیم.

این افرادی که جان خود را در این مسیر از دست می دهند هموطتان ما هستند. همان هایی که گاهی اوقات به آنان افتخار می کنیم! همان هایی که در غم ها و رنج های تاریخی این ملت صبورانه ایستاده اند و زندگی کرده اند.

اینک چرا زندگی را از آنان دریغ می کنیم؟ چرا دسترسی این مردم به مسئولان برای طرح مشکلات شان محدود شده است؟ چرا رانت خواران گرداگرد مسئولان را فرا گرفته اند و به اسم دور زدن تحریم سودهای کلان به جیب زده اند، اما یک شهروند عادی برای زندگی کردن از این کشور فرار می کند؟


like
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:06 توسط jalal |

«بیوه*ها» در ایران «جوان» شده*اند!


کاهش سن زنان سرپرست خانوار در کشور
«بیوه*ها» در ایران «جوان» شده*اند!
روزنامه قانون نوشت:
پایین آمدن سن زنان سرپرست خانوار، آسیب اجتماعی نوظهور در جامعه ایران به شمار می*رود که گم شدن آن در میان سایر آسیب*ها، توجه به آن را نیز کم کرده است.

طی سال*های اخیر سن طلاق در ایران روند کاهشی داشته و متعاقب آن، زنان سرپرست خانوار نیز «جوان» شده اند و آسیب*های اجتماعی زاییده از آن ، مشکلات جدی همراه خواهد داشت.

نوروزی مدیر کل امور حمایت*های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی در این باره کاهش سن زنان سرپرست خانوار را تایید کرده که ازدواج*های احساساتی ، عدم آشنایی زوجین ، تفاوت*های فرهنگی ، ازدواج*های تحمیلی، نازایی، اعتیاد و ... از عوامل آن است

.هم اکنون حدود 10 درصد از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی را زنان سرپرست خانوار تشکیل می*دهند و طبق آماری که معاون حمایت و سلامت کمیته امداد بر اساس سرشماری سال 90 داده ، جهش قابل ملاحظه*ای در بخش زنان سرپرست خانوار مشاهده می*شود، به طوری که این زنان با "یک میلیون و 30 هزار نفر" جمعیت، دومین فراوانی این کمیته پس از سالمندان به حساب می*آیند و هر کدام سرپرستی یک تا چند نفر را بر عهده دارند.

فوت همسر، طلاق، اعتیاد، زندان، بیکاری، وبسیاری موارد دیگر از زمینه*های تبدیل شدن زنان به «زن سرپرست خانوار» است که از همراهی همسرانشان در زندگی محروم اند.
افزایش طلاق، عامل اصلی کاهش سن زنان سرپرست خانوار
دولت*های گذشته در ایران، وعده*های زیادی در خصوص زنان سرپرست خانوار و رسیدگی به وضعیت آنها داده اند.پرداخت حق اولاد و عائله*مندی به تمام زنان شاغل سرپرست خانوار توسط دولت، اعطای وام 10 میلیونی به زنان سرپرست خانوار، کاهش ساعت کار این زنان، تامین امنیت شغلی و دیگر وعده*های ناتمام، طرح*هایی هستند که دولت*ها در سخن مطرح کردند اما در عمل از پس انجام آن بر نیامده و دست آخر نیز لایحه حمایت از زنان سرپرست خانوار که در دولت دهم مطرح شده بود، به نتیجه نرسید. امان ا... قرایی مقدم*، جامعه*شناس در گفت و گو با «قانون» کاهش سن زنان سرپرست خانوار را حاصل از افزایش طلاق در سنین پایین می*داند.

وی می*گوید که در حال حاضر بیشتر طلاق*ها در سنین 18 تا 25 سال رخ می*دهد و در پی آن، میزان زنان کم سن و سالی که بی سر و سامان شده یا به سرپرست خانوار تبدیل می*شوند ، بیش از گذشته است. وی می*افزاید: «از هر 5 ازدواج یک مورد به طلاق منجر می*شود. چه انتظاری می*توان داشت؟»

بیوه*های کم سن و سال، آسیب*پذیرترند
قرایی مقدم کاهش سن زنان سرپرست خانوار را موجب افزایش آسیب*ها پیرامون این زنان دانست و با تاکید بر اینکه این زنان جوان هستند، هنوز ریشه آرزو در آن*ها نخشکیده و در برابر مشکلات نیز آسیب*پذیر*تر و شکننده*تر هستند، هشدار داد که آن*ها در معرض خطرات بی شماری از جمله فحشا، اعتیاد، و قاچاق مواد مخدر قرار دارند که ممکن است به راحتی سر در راه آن بگذارند. این جامعه شناس معتقد است که کمک به این زنان بسیار ضعیف است و با 150 الی 200 هزار تومان ماهانه نمی توان این زنان را حمایت کرد.

وی اشتغالزایی برای این زنان را «حمایت واقعی» می*نامد و تاکید می*کند که راهکار تنها همین است و هر چه بخواهیم برای این زنان انجام دهیم، اشتغالزایی و تامین امنیت شغلی در اولویت است. قرایی مقدم از «فقر» به عنوان مهم*ترین مشکل این زنان نام برده و می*گوید که تامین هزینه زندگی، تنگنای بسیاری برای این افراد ایجاد می*کند که ممکن است از آن*ها به خاطر فراهم کردن حداقل*ها برای افرادی که تحت سرپرست خود دارند، شخصیتی بسازد که در واقع آن نیستند.

طلاق، آسیب آسیب ساز
مجید ابهری، آسیب شناس اجتماعی نیز در گفت و گو با «قانون» معتقد است که با افزایش آمار طلاق، منحنی سنی بیوه*ها نیزتفاوت چشمگیری با دهه قبل پیدا کرده و به 18 تا 25 سال کاهش یافته است. او طلاق را آسیبی آسیب ساز می*نامد که وقوع بيوه گی از عوارض مستقیم آن است و می*گوید متاسفانه در دهه گذشته به خاطر سیاست زدگی نهاد*های متولی، پوشش*های حمایتی مناسبی از زنان بیوه به عمل نیامده و بیمه زنان سرپرست خانوار، در حد حرف و شعار باقی مانده.

ابهری می*گوید که در حال حاضر تعداد بی شماری زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارند که سالانه چیزی در حدود 60 هزار نفر نیز به آن اضافه می*شوند. کمبود درآمد در صورت اشتغال، و پایین بودن سطح تحصیلات و مهارت از دلایلی است که ابهری می*گوید باعث شده درصد زیادی از بیوه*های جوان به کارهای خدماتی مثل پرستاری در منزل از کودکان و سالمندان یا نظافت منازل روی بیاورند. این در شرایطی است که درصد زیادی از بیکاران فارغ*التحصیلان دانشگاهی اند و در این شرایط، مطمئنا اشتغال این زنان دغدغه دولت نبوده است.

50 درصد طرح*ها اجرا می*شد، وضعیت این زنان بهتر از حالا بود
ابهری در پاسخ به «قانون» در خصوص عملکرد دولت*های نهم و دهم در خصوص اشتغالزایی برای زنان سپرست خانوار می*گوید که پیشنهاد ما به دولت آقای احمدی نژاد، توسعه اشتغال خانگی و حمایت*های مالی و مهارتی از اینگونه زنان بود، چرا که سازمان آموزش*های فنی و حرفه ای دارای امکانات مناسب است و در صورت درخواست می*تواند متصدی آموزش*های لازم باشد. اما مسئله این جا بود که پس از آموزش*های مهارتی، این بانوان نیاز به سرمایه داشتند که متاسفانه حمایت*های مالی در دولت*های گذشته در حد تعارف باقی ماند و فراتر از آن نرفت.

وی در خصوص آسیب*های ناشی از وضعیت نامناسب زنان سرپرست خانوار که این روزها شاهد کاهش سن آن*ها نیز هستیم، می*گوید که برخی از این بانوان تحصیلات و مهارت لازم برای اشتغال ندارند، برخی دارند و کاری برای آن*ها نیست، اشتغالزایی هم که وجود ندارد و عملا حمایتی هم در کار نیست، پس برای تامین مخارج ضروری که از پس آن بر نمی آیند باید کاری صورت دهند. برخی از این*ها به اجبار تن به ازدواج*های نامناسب می*دهند یعنی یک بیوه 20 ساله حاضر است فقط برای زندگی مناسب تر با یک مرد متاهل 60 ساله ازدواج کند. برخی ممکن است آلوده فساد شوند یا قدم در راه*های پر خطر دیگر بگذارند.

این آسیب شناس در پاسخ به «قانون» در خصوص طرح*های بر زمین مانده دولت گذشته در خصوص این زنان می*گوید : «طرح*های متنوع و خوبی در دولت قبلی مطرح شد که اگر 50 درصد آن اجرا می*شد اکنون وضعیت این زنان بسیار بهتر از چیزی بود که حالا هست. وعده*هایی نظیر پرداخت وام اشتغال به آن*ها، پوشش بیمه برای زنان خانه*دار، سرپرست خانوار و صاحبان مشاغل خانگی، و طرح*های انسانی و پیشرفته دیگر که در میان هیاهوی سیاست بازی راکد ماند و گم شد.»

امید به آینده
حمایت از زنان سرپرست خانوار حالا به دست دولت یازدهم سپرده شده و باید دید این دولت تازه نفس، در راه ناهموار و طولانی که پیش رو دارد، آیا این زنان را که روز به روز بیشتر و کم سن و سال تر می*شوند، از یاد خواهد برد یا نه. برخی معتقدند که دولت یازدهم با توجه به برنامه*های آقای رئيس*جمهور، موفق پیش خواهد رفت و برخی نیز آرزوی آن را دارند،

با این حال کارشناسان حوزه زنان، سر و سامان دادن به وضعیت زنان سرپرست خانوار را نیازمند آمار و اطلاعات صحیح و اصولی می*دانند و از وام*های اشتغال خانگی، زمینه ایجاد اشتغال خانگی برای زنان، آموزش*های فنی به زنان بیوه، ایجاد بانک اطلاعات شناسایی زنان بیوه در کشور، به عنوان اهرم*های حمایتی دولت برای این زنان نام می*برند. اهرمی که دولت سابق، از پس فشردن آن برنیامد./قانون


like
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:06 توسط jalal |

متن کامل پیام صلح علی دایی


متن کامل پیام صلح علی دایی
علی دایی که شب گذشته نشان صلح جهانی را دریافت کرد، متن کامل پیام خود را در اختیار فارس قرار داد.
شب گذشته در تالار وحدت مراسمی برای اهدای جایزه صلح جهانی به علی دایی اسطوره فوتبال کشورمان از سوی موسسه صلح جهانی برگزار شد و علاوه بر وی چند چهره شناخته شده ورزشی کشورمان به همراه تنی چند از اشخاص سیاسی و هنری نیز چنین جایزه*ای را دریافت کردند.

متن کامل پیام دایی که یکی از دریافت کنندگان جایزه صلح جهانی بود را در زیر می*خوانیم:
خانم*ها و آقایان
به عنوان پیام*آورصلح افتخار من است که در جمع دوستانی باشم که سهم قابل توجهی به هر روشی در تبدیل رویای صلح به واقعیت دارند.
روزی بود که واژه «صلح» به عنوان واژه مخالف «جنگ» تعبیر شد اما امروزه تنوع وسیعی از نیازهای بشر را پوشش می*دهد و در نهایت به صلح روح و ذهن او منجر می*شود. به همین دلیل است که هر تلاشی برای حذف ناهنجاری*هایی چون اعتیاد، ایدز، مواد مخدر و تروریسم که صلح جامعه جهانی را تهدید می*کند مقدس و در خط تثبیت صلح شمرده می*شود.
شخصا در انتظار این همایش در روزی هستم که صلح تنها یک آرزو نباشد، روزی که خدا وعده داده است.
از همه شما سپاسگزارم»


like
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:06 توسط jalal |

هفت*تیر کشی خونین زن جوان در نیمه شبهفت*تیر کشی خونین زن جوان در نیمه شب
پرونده زن هفت تیرکش که پدر و پسری را با شلیک های شبانه از پا درآورده بود، پس از محاکمه زن جوان برای رفع نقص به دادسرا بازگردانده شد.
حوادث- به گزارش مهر، ساعت 23 و 30 دقیقه شنبه 23 مهر سال 90 اهالی محله ای در اسلامشهر با شنیدن صدای شلیک چند گلوله سراسیمه از خانه ها بیرون آمده و فرد نقابداری را دیدند که سراسیمه از خانه ای بیرون دوید و در تاریکی هوا گریخت.

با اعلام موضوع به پلیس، تیمی از ماموران، خود را به محل تیراندازی در ساختمان سه طبقه رساندند. آنها پس از ورود با جسد حبیب – صاحبخانه 58 ساله – روبه رو شدند که با شلیک گلوله از پا درآمده بود. حسین، پسر 22 ساله اش نیز مجروح شده بود که بلافاصله به بیمارستان انتقال یافت.

پس از حضور تیم جنایی و بازپرس ویژه قتل اسلامشهر در محل جنایت، تجسس برای افشای راز تیراندازی مرگبار آغاز شد. نخستین بررسی ها نشان داد هدف اصلی عامل جنایت، یکی از پسران حبیب بوده که ضارب به دنبال ناکامی در قتل مرد جوان و هنگام فرار پدر و برادر او را هدف هشت گلوله قرار داده بود. در حالی که تحقیقات جنایی ادامه داشت، از بیمارستان خبر رسید، حسین نیز بر اثر شدت خونریزی جان باخته است.

با انتقال اجساد به پزشکی قانونی تجسس های گسترده برای افشای راز جنایت ادامه یافت. ماموران در نخستین فرضیه، احتمالی قتل با انگیزه انتقام جویی را مطرح کردند. بررسی های این شاخه نشان داد پسر مرد صاحبخانه که از توطئه مرگبار جان سالم به در برده با یکی از بستگان همسرش اختلاف داشته است.

با کشف این سرنخ ماموران نخستین مظنون جنایت را دستگیر کردند. اما مرد جوان منکر هر گونه اطلاع از ماجرا شد و گفت مدتی است با همسرش اختلاف دارد به همین خاطر جدا از هم زندگی می کنند.
وی همچنین گفت: همسرم اختلاف شدید با خانواده قربانیان داشت و چند بار نیز آنها را تهدید کرده بود. حالاهم احتمال می دهم او دست به جنایت زده باشد.

به دنبال این اعتراف ها دستگیری زن 39 ساله در دستور کار پلیس قرار گرفت اما خیلی زود مشخص شد متهم به قتل به محل نامعلومی گریخته است. سرانجام کارآگاهان با ردیابی های ویژه تخصصی مخفیگاه وی را شناسایی و او را روز پنجشنبه 28 مهر در یک قرار صوری در شهرک راه آهن تهران – غرب تهران – دستگیر کردند.

اعظم در نخستین بازجویی ها منکر قتل شد اما در ادامه پس از مشاهده دلایل و مستندات علمی - تخصصی پلیس چاره ای جز اعتراف ندید و گفت: از مدتی قبل با یکی از پسران حبیب اختلاف داشتم به همین خاطر تصمیم به قتلش گرفتم. شب حادثه نیز با در دست داشتن اسلحه برای کشتن او به خانه شان رفتم.

البته برای اینکه شناسایی نشوم نقاب زده و لباس مردانه پوشیده بودم. اما هر چه در زدم جوابم را نداد چرا که می دانست برای کشتنش آمده ام. با بلند شدن صدای فریادم ساکنان ساختمان متوجه ماجرا شدند که تصمیم به فرار گرفتم. اما همان موقع پدر و برادر مرد مورد نظرم در مسیرم قرار گرفتند که مجبور به شلیک شدم.

در ادامه تحقیقات همسر اعظم نیز در این رابطه دستگیر شد. پس از بررسی های جنائی در دادسرا و بازسازی صحنه قتل از سوی زن هفت تیرکش بازپرس پرونده برای ناهید به اتهام مباشرت در دو فقره قتل عمد قرار مجرمیت صادر کرد. همسرش نیز به اتهام معاونت در قتل مجرم شناخته شد.

با تائید قرار مجرمیت از سوی دادستان اسلامشهر پرونده با صدور کیفرخواست برای محاکمه به شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.
در حالی که قرار بود ا جلسه دادگاه برگزار شود مشخص شد متهم ردیف دوم که با قرار وثیقه آزاد بود در حوزه قضائی فشافویه به قتل رسیده و قاتل او متواری است.این درحالی بود که برای او قرار منع تعقیب صادر نشده بود. از سوی دیگر یکی از اولیای دم اقدامات قانونی برای انحصار وراثت را انجام نداده بود.

قضات دادگاه پس از بررسی پرونده، جلسه دادگاه را تجدید کردند تا برای متهم ردیف دوم پرونده قرار منع تعقیب صادر شود و اولیای دم گواهی انحصار وراثت را به دادگاه ارائه کنند.
هفته گذشته به این پرونده در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد که اعظم در دفاع از خود گفت: من با اصرار همسرم قصد داشتم یکی از برادران او به نام علیرضا را به قتل برسانم.

وقتی در این کار موفق نشدم در حین فرار به سوی برادر و پدر شوهرم شلیک کردم. بعد از این جنایت علیرضا همسرم را کشت و به نقطه ای نامعلوم گریخت.
بعد از دفاعیات زن جوان در بخش غیر علنی دادگاه پرونده برای رفع نواقص به دادسرای اسلامشهر بازگردانده شد./مهر


like
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:06 توسط jalal |

مرده*ای که پس 42 دقیقه زنده شد!


مرده*ای که پس 42 دقیقه زنده شد!
پزشکان استرالیایی زنی را که از نظر استانداردهای علم پزشکی 42 دقیقه از مرگش گذشته بوده به زندگی بازگرداندند.
حوادث - به گزارش فاکس نیوز، این زن که دچار حمله قلبی شدید شده بود پس از رساندن به بیمارستان فوت کرد اما پزشکان با کمک اتصال وی به یک دستگاه پیشرفته، شریان*های حیاتی*اش را باز کرده و ضربان قلب وی را به حالت عادی بازگرداندند.

این بیمار در گفت*وگویی تلفنی پس از بازگشت به زندگی گفت: با وجودی که این هفته نزدیک به یک ساعت مرده بودم، اکنون حالم خوب است.
این زن سابقه ناراحتی قلبی نداشته است./ایسنا


like
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:06 توسط jalal |

عدام قاتل دختر 6ساله در ملأعام


عدام قاتل دختر 6ساله در ملأعام
مردی که دختر شش*ساله*ای را با انگیزه سرقت طلا*هایش به قتل رسانده بود، صبح امروز پای چوبه* دار می*رود.
حوادث - شرق: این متهم 33ساله دی*ماه سال گذشته دستگیر شد و از آن زمان در زندان به سر می*برد. زن جوانی در حالی*که بسیار سراسیمه و آشفته بود، روز 21دی سال گذشته به پلیس آگاهی تبریز رفت و به ماموران خبر داد دختر شش*ساله*اش به نام زهرا گم شده است.
این زن که در محله «آناخاتون» سکونت داشت، گفت: «دخترم هر روز به مهدکودک می*رفت اما امروز مهد تعطیل بود و زهرا در خانه ماند و مشغول بازی شد حوالی ظهر از من پول خواست تا از بقالی سر کوچه برای خودش ذرت بخرد. بقالی نزدیک بود و فکر نمی*کردم مشکلی پیش بیاید به همین دلیل به او اجازه دادم برود اما هرچه منتظر ماندم خبری از دخترم نشد؛ در حالی*که نگران شده بودم به کوچه رفتم و دنبال زهرا گشتم اما اثری از دخترم نبود و کسی هم از او خبر نداشت.»

ماموران بعد از دریافت این شکایت تلاش خود را برای یافتن زهرا آغاز کردند و وقتی دیدند اهالی محل از این دختر خبر ندارند از مراکز درمانی استعلام گرفتند اما اثری از او به دست نیامد. از سوی دیگر فرضیه کودک*ربایی هم نادرست به نظر می*رسید چون هیچ فردی با اعضای خانواده این دختر تماس نگرفته و خواسته*ای را برای آزادکردن زهرا مطرح نکرده بود.

والدین زهرا که به*شدت نگران فرزند خود بودند تصاویر او را روی در و دیوار محله*شان چسباندند تا بلکه خبری از وی به دست بیاورند سرانجام چهار روز بعد از گم*شدن این دختر، مرد ناشناسی با پدر زهرا تماس گرفت و نشانی محلی را داد و گفت جسد کودک در آنجاست.

پدر زهرا بلافاصله ماموران را خبر کرد و همگی به محل اعلام*شده، رفتند و گونی را پیدا کردند که جسد داخل آن قرار داشت. کارآگاهان در همان بررسی*های اولیه متوجه شدند مدت زیادی از مرگ این دختر می*گذرد و او به احتمال زیاد بر اثر خفگی جانش را از دست داده است.

والدین زهرا به ماموران گفتند گردنبند و گوشواره دخترشان به سرقت رفته است. به این ترتیب انگیزه قتل فاش شد و افسران جنایی با ردیابی تماس تلفنی متوجه شدند یکی از همسایگان خانواده زهرا محل رهاشدن جنازه را گزارش داده است. مرد 33ساله*ای که با پدر مقتول تماس گرفته بود، بازداشت شد و در همان بازجویی*های اولیه به ارتکاب جنایت اقرار کرد.
او گفت: «من 10سال قبل ازدواج کردم و در این مدت صاحب فرزند نشده بودیم اما اکنون همسرم باردار است. من چاه*کن هستم و از نظر مالی مشکل دارم برای همین هم وسوسه شدم این سرقت را انجام بدهم.»

متهم ادامه داد: «همسرم به خانه پدرش رفته بود و روز حادثه تنها بودم وقتی داشتم به سمت خانه حرکت می*کردم دیدم دختربچه*ای وسط کوچه ایستاده و گریه می*کند او به من گفت خانه*شان را گم کرده است همان موقع چشمم به گردنبند و النگوی دخترک افتاد و او را به این بهانه که می*خواهم به خانه*شان ببرم با خودم همراه کردم و به منزل خودم بردم. در آنجا او را با شال*گردن خفه کردم و طلاهایش را برداشتم. جسد را در گونی گذاشتم و در خانه نگه داشتم نمی*دانستم با آن چه باید بکنم.»

متهم ادامه داد: «چهار روز بعد همسرم تماس گرفت و از من خواست دنبالش بروم و او را به خانه برگردانم، برای همین ناچار شدم جنازه را از خانه بیرون ببرم بعد هم با شماره آگهی که روی دیوار چسبانده بودند تماس گرفتم و موضوع را به پدر زهرا اطلاع دادم.» در جریان تحقیقات مشخص شد زهرا هنگام مرگ فقط هفت*گرم طلا به همراه داشت.

این پرونده بعد از طی مراحل مقدماتی در اختیار قضات دادگاه کیفری استان آذربایجان*شرقی قرار گرفت و اولیای*دم مقتول در جلسه دادگاه خواستار قصاص قاتل شدند. پس از آن حکم اعدام در ملأ*عام صادر شد و دیوانعالی کشور نیز رای را تایید کرد و متهم صبح امروز پای چوبه**دار می*رود./شرق


like
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:06 توسط jalal |

همدستی زن جوان با 2 برادر برای سرقت از مسافران


همدستی زن جوان با 2 برادر برای سرقت از مسافران
سه عضو باندی که تحت پوشش مسافربر دست به زورگیری می*زدند دستگیر شدند و به جرایم خود اعتراف کردند.
به گزارش شرق: فردی چند روز قبل با مراجعه به کلانتری جوادیه تهرانپارس به ماموران اعلام کرد توسط سرنشینان خودرو پراید سفیدرنگی که یک نفر از آنها زن جوانی بود مورد زورگیری قرار گرفته است.

مالباخته پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای رسیدگی تخصصی به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران معرفی شد و به کارآگاهان گفت: «ساعت 20:30روز حادثه در سه*راه تهرانپارس به مقصد خیابان جشنواره سوار پراید سفیدرنگی شدم. داخل ماشین علاوه*بر راننده، زنی در صندلی جلو و مردی در صندلی عقب حضور داشتند.

راننده پس از طی مسافتی کوتاه به بهانه پنچرشدن لاستیک خودرو به یکی از کوچه*های فرعی تغییر مسیر داد که با اعتراض من روبه*رو شد اما ناگهان دو سرنشین خودرو با تهدید چاقو مرا از ناحیه ساعد دست چپ مورد ضرب و جرح قرار دادند و پس از سرقت گوشی تلفن همراه و 200هزارتومان وجه نقد، مرا از ماشین پیاده کرده و متواری شدند.»

کارآگاهان از متهمان چهره*نگاری کردند و سپس به محل وقوع جرم رفته و اطلاع پیدا کردند این محل در نزدیکی استقرار کارکنان ایستگاه بی*آرتی است. یکی از کارکنان شرکت واحد به کارآگاهان گفت: «روز حادثه شاهد پرت شدن مالباخته از خودرو پراید سفید بودم و به همین علت شماره پلاک خودرو را یادداشت کردم.»

با شناسایی هویت مالک 25ساله خودرو به نام محمد، تصویر وی به رویت مالباخته رسید و بلافاصله توسط مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت. کارآگاهان بعد از شناسایی هویت یکی از اعضای گروه سارقان با مراجعه به محل سکونت محمد مطلع شدند وی از این محل به مکان دیگری نقل*مکان کرده است.

در ادامه تحقیقات مخفیگاه محمد در منطقه*ای در افسریه شناسایی شد و ماموران پس از اطمینان از حضور متهم در مخفیگاهش او را در عملیاتی بامدادی دستگیر کردند و محمد در همان مراحل اولیه تحقیقات، به زورگیری و ارتکاب سرقت*های مشابه اعتراف و دو همدست خود را معرفی کرد.

کارآگاهان در این مرحله پی بردند محمد با همدستی برادر 29ساله*اش به نام علی و زن 24ساله*ای به نام زهره اقدام به زورگیری در مناطق شرق تهران کرده است. با شناسایی مخفیگاه دو عضو دیگر گروه، «علی» و «زهره» نیز در همان شب دستگیر و هر سه متهم برای انجام تحقیقات درخصوص جرایم ارتکابی به پلیس آگاهی منتقل شدند.

سرهنگ علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت*های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تایید این خبر گفت: «با شناسایی متهمان از سوی مالباخته و اعتراف صریح متهمان به سرقت*های مشابه در مناطق مختلف به*ویژه در شرق تهران، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر شد و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرایم در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند.

بنابراین از تمامی مالباختگانی که توسط سرنشینان خودرو پراید سفیدرنگ دارای دو سرنشین مرد و یک سرنشین زن مورد زورگیری و سرقت اموال قرار گرفته*اند دعوت می*شود برای شناسایی متهمان و طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت*اسلامی مراجعه کنند.»/شرق


like
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:06 توسط jalal |

قتل خواهر به خاطر سوءظن


قتل خواهر به خاطر سوءظن
پسر جنايتکار که به خاطر سوء ظن خواهرش را به قتل رسانده بود، در جريان بازسازي صحنه قتل به تشريح جنايت خود پرداخت.
حوادث - به گزارش مردم سالاری، چندي قبل ماموران پليس آگاهي شهرستان کازرون در جريان کشف جسد زن جواني در يکي از جاده*هاي اطراف اين شهر قرار گرفتند. تيم پليسي پس از حضور در محل دريافتند، جسد متعلق به زن جواني است که با ضربه*هاي چاقو از پا درآمده و عامل يا عاملان جنايت جسد را پس از قتل در آن منطقه رها کرده*اند.

از سوي ديگر به دليل سرقت نشدن طلاهاي مقتول احتمال قتل با انگيزه سرقت منتفي شد و کارآگاهان احتمال دادند زن ناشناس قرباني انتقامي کور شده است. پس از تحقيقات مقدماتي جسد به پزشکي قانوني منتقل شد و تيمي از ماموران تجسس*ها براي افشاي راز اين جنايت را آغاز کردند.

همزمان با اين جنايت خانواده زن جواني به نام نيلوفر با مراجعه به پليس از ناپديد شدن مرموز دخترشان خبر دادند که با بررسي اين شکايت مشخص شد جسد کشف شده متعلق به نيلوفر است. با شناسايي هويت مقتول روند رسيدگي به اين پرونده وارد مرحله تازه اي شد.

تجسس هاي پليس نشان داد، زن جوان چند ماه قبل به دليل اختلافاتي که با همسرش داشت از او جدا شده بود. از سوي ديگر نيلوفر به خاطر رفتارش رابطه خوبي با خانواده اش نداشت و با يکي از برادرانش چند بار درگير شده بود.

ماموران با کشف اين سرنخ تحقيقات را بر روي خانواده زن جوان متمرکز کردند که يکي از برادرهايش به قتل اعتراف کرد و گفت : رفتارهاي خواهرم پس از جدايي از همسرش باعث آبروريزي ما شده بود. چند بار به او تذکر دادم اما هيچ تغييري در رفتارش نداد.

روز حادثه يکي از بستگانمان به خانه ما آمد و به من گفت تو اگر غيرت داشتي نمي گذاشتي خواهرت آبرويتان را ببرد. با اين شنيدن اين حرف ها عصباني شدم و با ضربه هاي چاقو خواهرم را کشتم. بعد هم جسدش را در حاشيه جاده رها کردم.

با اعتراف متهم ، ماموران و بازپرس جنايي او را به محل جنايت بردند که متهم به بازسازي جنايت خود پرداخت. پسر جنايتکار هم اکنون در زندان به سر مي برد تا به زودي پاي ميز محاکمه قرار بگيرد./مردم سالاری


like
امتياز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:05 توسط jalal |

شهادت خبرنگار ایرانی در دمشق


شهادت خبرنگار ایرانی در دمشق
هادی باغبانی خبرنگار و مستندساز ایرانی شب گذشته به دست تروریست های سلفی در حومه پایتخت سوریه به شهادت رسید.
شهید هادی باغبانی که برای ساخت مستندی از بحران سوریه به این کشور سفر کرده بود در درگیری های مناطق حاشیه ای دمشق توسط تروریست های تکفیری جبهه النصره به شهادت رسید.
مراسم تشییع این شهید بزرگوار ساعت 11 فردا چهارشنبه در محل سکونت سابق وی در محله حکیمیه تهران، خیابان سازمان آب، مسجد امام رضا(ع) برگزار خواهد شد.
پیکر پاک این شهید که امروز به وطب بازگشته است، پس از تشییع در تهران به زادگاه وی در بابلسر منتقل خواهد شد./مهر


like
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:05 توسط jalal |

راز کشف پاهای قطع*شده چیست؟


راز کشف پاهای قطع*شده چیست؟
مدیر داخلی بیمارستان ولایت دامغان گفت: مشخصات پای پیدا شده اعلامی از سوی نیروی انتظامی این شهرستان با مشخصات پای قطع شده بیمار این بیمارستان مطابقت ندارد.
حوادث - محمد حسن سلمانی در گفت*وگو با ایسنا، با تکذیب خبر درج شده در رسانه*ها مبنی بر این که پای پیدا شده در یکی از روستاهای این شهرستان مربوط به یکی از بیماران بیمارستان برادران شهید رضایی است افزود: نیروها و تجهیزات بیمارستان شهید برادران رضایی با راه*اندازی بیمارستان تازه تاسیس ولایت به این بیمارستان منتقل شده و طی دو ماه گذشته تنها یک مورد قطع عضو در این بیمارستان انجام شده که مشخصات آن با مشخصات اعلامی از سوی نیروی انتظامی به این بیمارستان و عضو پیدا شده در یکی از روستاهای دامغان تطابقی ندارد.

وی با بیان اینکه بیمار جراحی شده در این بیمارستان، ساکن شهر دامغان است و با پیگیری*های انجام گرفته مشخص شده که این عضو پیدا شده مربوط به وی نیست.ضمن اینکه بر پایه مشخصات اعلامی از سوی نیروی انتظامی پای پیدا شده از بالای زانو قطع شده و این در حالی است پای تنها بیمار قطع عضو شده این بیمارستان از زیر زانو قطع شده، بنابراین از نظر مکان دفن و هم از نظر محل قطع هیچ تطابقی بین بیمار و عضو پیدا شده وجود ندارد. ضمن اینکه پای قطع شده بیمار این بیمارستان در داخل شهر دفن شد.

مدیر داخلی بیمارستان ولایت دامغان همچنین گفت: نظر کارشناسی این بیمارستان در پاسخ به مکاتبه فرماندهی انتظامی شهرستان طی نامه*ای به نیروی انتظامی شهرستان اعلام شد.
همچنین سیدمحمد شاهچراغ کارشناس روابط عمومی اداره اطلاع*رسانی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان دامغان پیرامون خبر پیداشدن یک پای قطع شده در روستای مهماندوست دامغان به خبرنگار ایسنا گفت: پای پیدا شده مربوط به یک بیمار دیابتی بوده که پس از قطع عضو در بیمارستان تحویل وی شد.

کارشناس روابط عمومی اداره اطلاع*رسانی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان گفت: بر پایه اعلام نظر نیروی انتظامی شهرستان با بررسی*های انجام شده از بیمار و تطابق محل کشف با محلی که عضو در آن جا دفن شده و بدنبال شناسایی بیمار و تطبیق آزمایشات انجام شده از سوی پزشکی*قانونی مشخص شده که پای پیدا شده متعلق به بیماری بوده که پس از قطع*شدن در بیمارستان برادران رضایی دامغان برای تدفین تحویل وی شده است.

وی ادامه داد: این بیمار پای قطع شده را در روستای محل سکونت داخل پلاستیک بصورت سطحی دفن کرده که بعد از مدتی توسط حیوانات پیدا و از محل دفن خارج شده است.
روز گذشته خبری به نقل از فرماندهی انتظامی دامغان مبنی بر این که پای قطع شده در روستای مهماندوست دامغان مربوط به بیمار جراحی شده در بیمارستان برادران رضایی دامغان بوده در رسانه*ها منتشر شد.

همچنین چندی پیش، محمد علی قمی اویلی، فرماندار نوشهر کشف پای بریده*شده در جنگل*های نوشهر را تکذیب کرده و به ایسنا گفته بود که شایعاتی که در مورد پیدا شدن یک پای بریده انسان در نوشهر بر سر زبان*ها افتاده سبب نگرانی شده اما این پای بریده از سوی پزشکان بیمارستان نوشهر به خاطر شرایط فرد بیمار از بدن وی قطع شده بود و به جای دفن کردن این پا بر اثرغفلت در سطل زباله پیدا شد. فرماندار نوشهر تصریح*کرد: این خانواده بومی نوشهر نبوده و مدتی بوده که در این شهرستان سکونت داشته*اند./ایسنا


like
امتياز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در پنجشنبه 5 شهريور 1394ساعت 17:05 توسط jalal |

صفحه قبل 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 442 صفحه بعد