به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس، با گذشت حدود یکماه از کشف مقبره احتمالی اسکندر مقدونی در یونان، بقایای پنج جسد در این مقبره کشف شدند که می توانند متعلق به اسکندر و یا یکی از اعضای خانواده وی باشند.
در این مقبره علاوه بقایای اسکلت یک مرد جوان در یک تابوت چوبی که می تواند متعلق به اسکندر باشد، تاکنون بقایای جسد دو مرد، یک زن، یک نوزاد و همچنین آثاری از یک جسد سوزانده شده نیز کشف شده اند.


یکی از اجساد متعلق به زنی حدود 60 ساله است و دو مرد نیز در زمان مرگ بین 35 تا 45 سال سن داشته اند، البته تعیین جنسیت جسد سوزانده شده نیاز به آزمایشات دقیق دارد.

این مقبره که در محوطه تاریخی مشهور آمفیپولیس در شمال یونان و در 65 کیلومتری شهر تسالونیکی واقع شده، بزرگترین مقبره تاریخی کشف شده در یونان است که طی سالها تمامی آثار تاریخی ارزشمند داخل آن به سرقت رفته است.

در ورودی این مقبره در آمفیپولیس که در دوره اسکندر یک شهر مهم بوده و قدمت آن حدود 2400 سال برآورد شده، دو مجسمه شیر کشف شدند که هرکدام بیش از یک تن وزن دارند. در گذشته نیز یک موزائیک که تصویر پرسفونه، دختر زئوس، از خدایان یونانی بر آن نقش بسته در این مقبره کشف شد. بر اساس متون تاریخی اسکندر در سال 323 پیش از میلاد در سن 32 سالگی در بابل درگذشت. پس از مرگ اسکندر جسد وی وقتی که تشییعکنندگان در حال انتقال جسد اسکندر به مقدونیه بودند، بطلمیوس آن را دزدید و به ممفیس در مصر فعلی برد و در آنجا دفن کرد، به روایتی دیگر نیز جانشین بطلمیوس تابوت را به اسکندریه منتقل کرد و در مقبره ای زیبا قرار داد.