کاپی لواک (Kopi Luwak) نام نوعی قهوه است که از دانه های قهوه دفع شده از یک پستاندار به نام گربه Civet از خانواده «راسویان» بدست می آید.

تونی وایلد نویسنده انگلیسی و تاجر سابق قهوه که قهوه کاپی لواک را وارد این کشور کرد، فراخوانی را علیه این قهوه و توقف تولید آن در مراکز پرورش گربه Civet به راه انداخته، زیرا معتقد است که این امر تاثیر زیانباری برای این گربه ها دارد. روزنامه انگلیسی اونینگ استاندارد امروز (پنجشنبه) نوشت: این قهوه گرانترین نوع قهوه درجهان است که قیمت یک فنجان آن به 60 پوند (97 دلار) می رسد و در فروشگاهها و رستورانهای "هارودز" فروخته می شود.


وی گفت: افزایش تقاضا برای قهوه کاپی لواک و قیمت های سرسام آور آن بدان معناست که گربه های Civet به طور غیرقانونی در جنگل ها شکار شده و در قفس های تنگ نگهداری می شوند و با مقادیر زیادی دانه های قهوه برای تولید قهوه کاپی لواک تغذیه می شوند و فروشگاه هارودز اکنون این قهوه را در کنار سایر انواع قهوه با قیمت های 140 تا 6800 پوند برای هر قوطی به فروش می رساند.
روزنامه اونینگ استاندارد به نقل از سخنگوی فروشگاه هارودز - که سه سال پیش قطر آن را از محمد الفاید بازرگان مصری با قیمت 1.5 میلیارد پوند (2.2 میلیارد دولار) خریداری کرد- نوشت: ما برای توقف فروش قهوه کاپی لواک برنامه ریزی نمی کنیم و با همه کسانی که قرارداد داریم برای تضمین رعایت بالاترین معیارهای اخلاقی در زمینه تولید و تجارت کار و همکاری می کنیم.

قهوه کوپی لواک از دانه های قهوه دفع شده از گربه Civet بدست می آید. بدین صورت که میوه های قهوه توسط این حیوان خورده می شوند و پس از اینکه بخش گوشتی میوه در دستگاه گوارشی آن هضم شد، دانه های قهوه که برای حیوان قابل هضم نیستند دفع می شوند. دانه های موجود در مدفوع پس از جمع آوری، شستشو و بو دادن به بازار عرضه می شودمحبوبیت جهانی کاپی لواک به سال ۲۰۰۷ بازمی گردد؛ زمانی که در سکانسی از فیلم The Bucket List ٬ به فرایند تهیه این قهوه اشاره ای مستقیم می شود. در آن سال قیمت هر پوند (450 گرم) از کاپی لواک در بازارهای جهانی به ۲۳۰ دلار رسید. در سال های بعد این قیمت به ۶۰۰ دلار هم رسید.